ЦІКАВИНКА
По складу вітаміну С плоди шипшини з успіхом конкурують з плодами багатьох дерев і кущів, а сукупність інших елементів (вітамінів В2, Е, К, Р та інших сполук) робить їх дію на людський організм унікальним. Авіценна лікував шипшиною печінку та шлунок, застарілі виразки і пухлини, головну біль. Тібетська і народна медицина використовувала його при виразковій хворобі шлунку, захворюваннях нирок та сечового міхура, білокрів’ї, пневмонії, раку шлунка, переломах, маточних кровотечах, гастриті з підвищеною кислотністю, для відновлення сили після затяжних тяжких хвороб. У відвари та настої по смаку можна додавати мед, цукром підсолоджувати небажано. Російські лікарі першими стали змазувати пастою із шипшини рани та довго незаживаючі виразки. ОТРУТА В ЯСКРАВІЙ УПАКОВЦІ
Прилавки базарів, комерційних лотків і навіть продовольчих магазинів заполонили всілякі шоколадки, кекси та льодяники імпортного виробництва. І хоча перша хвиля ажіотажу навколо закордонної продукції потроху спала, люди часом таки спокушаються барвистою обгорткою. А от, до обгортки, перш ніж відкрити гаманець, варто придивитися уважніше. Річ у тім, що на наш ринок потрапляє 80 % продукції харчування так званої третьої категорії, тобто призначеної для вивозу у країни, що розвиваються. Ці консерви, напої, кондитерські та кулінарні вироби заборонені для реалізації в країнах – членах Організації економічного співробітництва і розвитку, оскільки містять шкідливі для здоров’я людей емульгатори. Такі емульгатори, як правило, позначаються на упаковках певними знаками, за якими обізнані іноземці відрізняють їстівний продукт від “умовно їстівного”. Таблицю цих знаків пропонуємо до уваги наших читачів і наполегливо радимо: якщо ви прочитаєте на упаковці придбаної шоколадки чи кексу літеру “Е” з числом – поверніть товар продавцеві. Якщо вказаних у списку знаків немає – можете пригостити дитину. Але найкраще все-таки довіряти продукції власної країни, бо українські підприємства складають цілком гідну конкуренцію багатьом закордонним фірмам. І ще порада: не забувайте, що замість цукерки дитину краще пригостити яблуком, а замість імпортного напою – домашнім компотом.
Підготувала ст.медсестра Черпіта М.К. ТАЄМНИЦЯ ІМЕНІ РОМАН У перекладі з латини означає “римлянин”. Роман не терпить нудьги й монотонного життя. Тож не дивуйтеся, якщо він за півроку до захисту диплому покине навчання або звільниться з перспективної роботи заради кар’єри актора. Запалившись чимось сам, Роман і в інших людях пробуджує ентузіазм. Як правило, Романи влюбливі, й часто без докорів сумління відмовляються від своєї обраниці, захопившись іншою жінкою. Це триватиме доти, поки Роман не знайде ту, котра для нього пожертвує будь-чим. Проте й це не зробить Романа ідеальним чоловіком. Його пристрасність і непослідовність спричиняють чимало ускладнень у стосунках із дружиною, особливо на початку сімейного життя. Та після народження дітей Романи стають розважливими. Доглядають малят, водять їх у садочок, виховують. Романи зазвичай щедрі. Попри прагнення до лідерства у родині їм чужі впертість та диктат. Ніколи не відмовляться приготувати обід, піти до магазину тощо. Романові найкраще одружитися з жінкою на ім’я Агнія, Ада, Любов, Валентина, Марія, Анна, або Софія. А шлюб із Венерою, Євгенією, Катериною, Оксаною, Риммою, Лідією, Діаною, Тамарою може розпастися.
МАМИНА ШКОЛА Хорошими батьками не народжуються, ними стають після довгих випробувань, помилок і розчарувань. Характер дитини формується дуже рано. Звісно, велике значення в цьому процесі мають спадковість та індивідуальні особливості. Але й роль батьків применшувати не можна. То як же стають хорошими батьками? · Якомога частіше спілкуйтеся з дитиною. Слухаючи її, розмовляючи з нею, як із дорослим, навчите правильно вести розмову. Не забувайте похвалити її. Важливо, щоб діти знали, - у вас є на це час. Будьте уважними й терплячими слухачами, аби дитина довіряла вам і в майбутньому. · Будьте послідовними. Дітям подобається передбачуваність. Так, режим дня дає їм відчуття порядку й безпеки. Чіткі правила дозволяють уникати конфліктів і покарань. Пояснюйте дитині, чому треба поводитися саме так, а не інакше. · Проявляйте свою любов. Емоційна відкритість у вихованні навіть важливіша за послідовність. Коли дитина знає, що батьки її люблять, їй не так страшно буде, якщо навіть розсердитеся. Намагайтеся частіше хвалити дитину. · Заохочуйте інтереси дитини і не нав’язуйте власних. Дозволяйте робити те, що їй цікаво, так ви продемонструєте свою повагу до її здібностей і дасте зрозуміти, що сприймаєте дитину такою, яка вона є. · Учіться знаходити правильні рішення. А для цього треба знати про можливості й здібності дитини в конкретному віці. · Залиште собі право на перепочинок. Щоб знову відчути себе хорошим батьком чи матір’ю, необхідно лише трохи відпочити. Просто скажіть: ”Зараз я стомився і хочу лягти”. Будьте певні – дитина вас зрозуміє. Мама любить свою дитину – це закономірно. Але часто не вистачає часу, щоб приділити дитині увагу. Адже в мами завжди багато справ. Давайте візьмемо за правило – хоча б півгодини протягом дня приділяти синові чи доньці. Вони чекають цього. Знайдіть такий час, коли ви будете спілкуватися тільки зі своєю крихіткою, не відволікаючись на домашні справи та телевізор. Уявіть ситуацію: тільки ви й ваша дитина. Це може бути 30 хвилин мрій або загадок. Можливо, ви почитаєте казку, а потім разом придумаєте щасливий кінець. А я хочу запропонувати провести півгодини з дитиною за бесідою на тему “Моя сім’я“.
|