Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Процес створення Web-сайта

Вище було розглянуто основні конструкції мови HTML і можливості її використання для створення Web-сторінок. Тепер потрібно з окремих сторінок сконструювати свій Web-сайт і розмістити його в Інтернеті. Розглянемо спочатку етапи планування і створення сайту на жорсткому диску вашого комп'ютера.

Процес створення Web-сайта можна умовно поділити на ряд етапів:

· Визначення цілей;

· Створення схеми Web-сайта;

· Створення сторінок;

· Публікація сторінок на сервері;

· Реклама Web-сайта;

· Підтримка Web-сайта.

Приступаючи до розробки свого сайту, потрібно чітко уявити собі його призначення. Звичайно сайти створюються для того, щоб заявити про себе чи про свою організацію, повідомити про результати роботи чи про свої досягнення, налагодити ділові зв'язки, дати рекламу про освітні послуги тощо.

Крім призначення сайту, потрібно визначити коло його потенційних відвідувачів, тобто аудиторію, на котру розрахований ваш сайт. Чи то будуть школярі, студенти, чи люди різних віків? У який час вони будуть відвідувати ваш сайт і на яких мовах вони будуть говорити? Якими браузерами вони будуть користуватися?

Наступним етапом буде підбір матеріалу. Не весь матеріал по тематиці сайту, що ви маєте, варто публікувати в Інтернеті. Потрібно оцінити якість матеріалу та його цікавість для відвідувачів. Відібраний матеріал розділіть по темах - ці теми будуть визначати розділи майбутнього сайту. Якщо матеріалу по кожній темі набирається досить багато, розсортуйте його за ступенем важливості.

Матеріали, що ви плануєте опублікувати на сайті, потрібно організувати за деякою структурою. Найчастіше для Web-сайтів обирається деревоподібна структура організації інформації (рис. 34, а, б). На верхньому рівні знаходиться початкова сторінка сайту, з якої відвідувач за допомогою меню чи посилань і може переходити на сторінки наступного рівня. Деревоподібна структура може складатися з декількох рівнів підпорядкування.

Дуже важливо визначити оптимальне співвідношення між кількістю рівнів (глибиною коренів чи висотою дерева) і кількістю варіантів вибору на кожному рівні (шириною дерева). Якщо дерево виявиться дуже широким (рис. 34, а), то відвідувачеві важко буде орієнтуватися в поданій інформації й утримувати у пам'яті безліч варіантів вибору. Якщо ж рівнів буде багато, то відвідувачу доведеться довго «докопуватися» до потрібної йому інформації (рис. 34, б). Для цього він має зробити безліч клацань мишею і дочекатися завантаження проміжних сторінок.


 

 

       
   
 
 

 


а ) б)

Рис. 34. Приклади структури сайту: а – широке дерево; б – вузьке дерево

 

Щоб полегшити подорож усередину сайту, на сторінках верхнього рівня розміщають посилання, що можуть перевести відвідувача відразу ж до сторінок нижнього рівня. На глибоких сторінках також можуть розміщуватися посилання для зворотного переходу вгору по ієрархічних рівнях сайту.

Іноді для сайту замість деревоподібної структури доцільно вибрати структуру у вигляді простого ланцюжка (лінійна структура). При цьому перехід з кожної сторінки може здійснюватися тільки в двох напрямках: на наступну і на попередню сторінки (рис. 35, а). Для цього на сторінках розташовуються кнопки Вперед та Назад, - за допомогою їх легко переглядати розділи книги чи набір фотографій. На практиці лінійна структура застосовується в поєднанні з різними відгалуженнями й альтернативними переходами (рис. 35, б).

 


а ) б)

Рис. 35. Приклад лінійної структури сайту:
а - лінійний ланцюжок; б - лінійна структура з відгалуженням і альтернативним переходом

 

Відвідувач може скласти уявлення про структуру сайту за допомогою засобів навігації: списків-посилань, меню і т.д. Для кращої орієнтації відвідувачів до складу сайту може бути включена окрема сторінка, так звана карта сайту.

Схема розроблюваного сайту може бути такою, як на рис.36.

Рис. 36

 Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 306. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия