Розрахунок вузлів колони
6.1.1. Розрахунок з’єднувальних планок Відстань між панками визначається прийнятою гнучкістю гілки та її радіусом інерції (61) В зварних колонах за розрахункову довжину приймають відстань між панками «в свету». При розрахунку панок виконується перевірка їх перерізу та розрахунок кріплення планок до гілок колони. Панки працюють на згин від дії перерізуючої сили Qпл, величина якої визначається з умови рівноваги вирізаного вузла колони (мал. 5)
Мал. 5
(62) де Qпл – поперечна сила, що приходиться на систему планок, розташованих в одній площині, яка дорівнює при двох системах панок половині поперечної сили стержня колони, визначеною за табл. 3 додаток 6: Qпл= Qум/2; lВ – відстань між вісями планок; с – відстань між гілками в вісях. Звідси (63) Висоту планки hпл приймають рівною (0,5…0,75)b, де b – ширина колони. Товщину планок приймають конструктивно від 6 до 10 мм. В місці кріплення планок діють поперечна сила Fпл і згинаючий момент Мпл, який дорівнює (64) В зварних колонах планки прикріплюють до гілок «в нахлестку» і приварюють кутовими швами, планки заводять на гілки на 30…50 мм (мал.6).
Мал.6 Міцність кутового шва визначають по рівнодіючому напруженню від момента та поперечної сили (65) де - напруження в шві від згинаючого момента; - напруження в шві від поперечної сили; - розгинаючий опір зрізу кутових швів; - момент опору шва; - площа шва.
|