Студопедия — Сан есімнің сұрақтары
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сан есімнің сұрақтары

У Москві у 1988 г. була проведена наукова конференція з пірамід, на якій фахівці (Голод, Проскуряков, Лимонад, Ланда та ін..) відмітили цілий ряд позитивних якостей пірамідальних форм. Так, на прикладах споруд США та Південної Кореї було відмічено позитивний вплив пірамідальних архітектурних форм на комфортність перебування в них людей (Фото 7, 8, 9, 10).

Люди здавна інтуїтивно використовували пірамідальні архітектурні форми при будівництві не тільки в Єгипті та Південній Америці, а й в гірських районах Осетії погребальних склепів (Фото 11). Тіла, що поміщалися в ці гробниці з часом муміфікувалися.

Багато народів світу в своїх традиційних формах народного житла (юрта, чум, вігвам, бунгало) здавна використовують енергоактивні конструкції та елементи – пірамідальні, конічні, циліндричні, сферичні та ін.).

У 1998 р. О.А. Хасьянов досліджував в Малі (Західна Африка) традиційні житлові споруди місцевого племені бамбара, які являють собою круглі конічні житла з солом’яним конічним дахом. В зоні такого житла формується свій особливий енергетичний мікроклімат, який впливає на людей позитивно (Фото 12). Ці ефекти можна поясни нити, спираючись на відомі ефекти пірамід. Це «жива» та «мертва» точки, що знаходяться на вісі, що поділяють її на три відрізки. Точка А знаходиться на висоті 1/3 від основи, яка вважається «мертвою», непридатною для життя. Точка В, яка ділить залишений об’єм навпіл, вважається «живою», що сприяє розвитку життєдайних процесів. Нижня частина житла має циліндричну форму, і являється постійним генератором торсіонного поля. Це поле проявляється в об’ємі конічного даху, через вершину дзеркально розповсюджується наверх, а відносно основи конусу дзеркально відображається вниз, у «живий» простір (Фото 13). Оригінальні, циліндричної форми, вирублені у скелі житла племені дагонів – одного з числених племен Західної Африки в долині р. Нігер (Фото 14, 15)

В Європі подібні за формою житла з конічним дахом – досить рідкісний приклад традиційного житла характерний для Італійської провінції Апулія м. Альберобелло. Мається на увазі історична частина міста Альберобелло, яке на наш час є пам’яткою Всесвітньої спадщиниUNESCO. (Фото 16, 17). Конічний дах виконаний з каміння, яке викладається без кружал, сухою кладкою, без розчину (Фото 18, 19, 20).

Загальновідомі результати, коли всі споруди з основою шестикутної або круглої форми мають підвищену позитивну енергетику, яка збільшується з збільшенням стін та склепінь. За думкою дослідників, різноманітні купольні споруди, готичні собори, дахи азіатських пагод (у вигляді перевернутої грамофонної труби) зовсім не випадкові форми. Такі форми опрацьовувалися та шліфувалися протягом багатьох століть. (Фото 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28).

У просторі, що обмежений певною геометричною фігурою, створюється певний мікроклімат. Всередині приміщення, в результаті взаємодії полів малих форм та конструктивних елементів. Можуть виникати ділянки з підвищеною та пониженою напругою поля. Так, наприклад, у кутах та нішах можуть виникнути ділянки з пониженою біоенергетикою. Наприклад, звичай ставити дитину, що провинилася, до кутка – інтуїтивна дія вгамувати дитину, знімаючи з неї надлишок енергії. В той же час, гострі кути утворюють місця з підвищеною енергією поля, тому люди здавна обминають гострі або прямі кути (наприклад, не рекомендується сідати до столу на куток; щоб зменшити напруженість саме куту до нього традиційно приліплюють хлібний м’якиш, нейтралізуючи таким чином дію кутах).

Також, не рекомендується розміщувати робоче місце в алькові або ніші. Це місце краще використати як місце для відпочинку та релаксації.

Людина досить тонко відчуває слабкі енергопольові дії. Викликані архітектурними формами різні впливи відчуваються особливо чутливими людьми, тому, архітектору та дизайнеру. Коли він створює середовище помешкання треба звертати увагу на такі нюанси при розробці малих архітектурних форм, релаксаційного характеру та при створенні інтер’єрів та розставлянні меблів та виборі її форм.

Дослідженнями доведено, що в спорудах з прямокутними формами довга відсутність в них людей призводить до енергетичного спустошення. А наповнення енергією приміщення здійснюється за рахунок людських енергій, що потрапляють до них. Щоб будинки енергетично не спустошувалися їх кути бажано заокруглювати або робити тупі кути понад 110º (Фото 29, 30, 31, 32). Але саме найкраще для розміщення споруд, шукати такі місця, де енергетика місця вписується в енергетику землі.

Овальні, округлі форми також застосовуються при лікуванні каменями – літотерапії. Це допомагає уникнути шкідливих енергетичних впливів. Аналогічно і в архітектурі. Споруди-резонатори з гранчастою, пірамідальною формою даху ззовні обов’язково повинні мати круглі кільця, що енергетично моделюють форму конусу, з метою «зняття» з пірамідального даху шкідливу напругу, від якої людина може отримати небажаний енергетичний ефект.

Як і у літотерапії енергетику архітектури, в сполученні «чоловічої» енергетики пірамід та «жіночої» енергетики конусів треба підбирати індивідуально. Дім-резонатор енергетично працює як кристал, в якому є два кінці: тупий, що приймає енергію, і гострий, з якого енергія випромінюється.

Енергія також може залучатися за допомогою трубчастих кільцевих структур – «валів», які будуть виступати резонаторами високочастотних коливань та електромагнітних хвиль. Такі структури у вигляді малих архітектурних форм (наприклад, для закріплення витких рослин та спорудження альтанок) буде сприяти інтенсивне «збирання» енергії в цьому місці.

На відміну від даху, кругла або овальна форма споруди (в плані) нейтральна до всіх видів енергії.

Таким чином, в наш час, враховуючи принципово новий підхід до архітектурних форм, можна створити принципово нову архітектуру за своїм енергетичним наповненням та застосуванню, аналогій якої в світі ще так замало.

Назва нового напряму у проектуванні архітектурних форм – створення споруди-резонатора з регульованою енергетикою. Теоретично таке явище може бути описане торсіонною технологією, якій варто присвятити окрему лекцію.

Самим головним завданням створення архітектурного образу є спроможність передати духовну сутність оточуючого світу – гармонійну сутність оточуючого світу у зв’язку з тонкими структурами Землі.

Ланцюг: гармонійна енергетика Землі – гармонійна енергетика будівлі (адекватна енергетиці Землі) форма будівлі (комплексу, ансамблю) – образ будівлі (Фото 33).

Найбільш близько до цих вимог підійшли ті архітектори, що творили у біонічних формах. Започаткував цей напрям Гауді, який потім був підтриманий новим поколінням архітекторів-новаторів: Френк Гері («Будинок, що танцює», Інститут мозку в Лас-Вегасі, Музей музики в Сієтлі), Заха Хадід (Бізнес-цент у Пекіні, Перформер-арт центр в Абу-Дабі, Багатоцільовий комплекс у Белграді, Багатофункціональний комплекс у Пекіні, Культурний центр Гейдара Алієва в Баку, конкурсний проект-переможець Музею Ермітаж-Гуггенхайм у Вільнюсі); Норман Форстер (Будинок «Апельсин», хореографічна школа на Кубі, оперний театр в Пусані, Південна Корея та ін. (Фото 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40)

 

 

Сан есімнің сұрақтары

+ Неше?

+ Нешеу?

+ Нешінші?

Не?

Қандай?

 

57. Мағынасына қарай сан есімнің қандай түрлері бар (3)

+ Жинақтау

+ Реттік

+ Есептік

Белгісіздік

Жіктік

 

58. Бір деген мағынада қоланылатын сөздер (3)

+Жеке

+Дара

+Жалғыз

Төрт

Бес

 

59. Екі деген мағынада қоланылатын сөздер(3)

+Егіз

+Пар

+Қос

Төрт

Бес

 

60. Дерексіз зат есімдерді белгілеңіз(3)

+Үміт, қиял

+Ой, мінез

+Ырыс, баршылық

Үй, көше

Дәптер, қағаз

 

61. Күшейтпелі шырайдағы сөздерді табыңыз(3)

+Тап – таза, жап – жасыл

+Аппақ, мөп – мөлдір

+Қып – қызыл, қап – қара

Үлкенрек, тазарақ

Тап -таза, ертеңгі

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Біоенергетика рослин та використання її при формуванні антропогенних просторів | Рынок и цена.

Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 380. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия