Ознайомча практика. Веденин К.А. Проблемы формирования культурного ландшафта и его
Одеса ОНАХТ 2011
Наскрізна програма практик для спеціалістів 7.05170103 денної і заочної форм навчання / Укл.: Г.Ф. Пшенишнюк, Т.Є. Лебеденко, Н.Ю. Соколова – Одеса: ОНАХТ, 2011. – 25 с.
Укладачі Г.Ф.Пшенишнюк, канд. техн. наук, доцент Т.Є. Лебеденко, канд. техн. наук, доцент Н.Ю. Соколова, аспірант
Відповідальна за випуск: завідуюча кафедрою ТХКМВ і Х К.Г. Іоргачова, д-р. техн. наук, професор
ВСТУП Основним навчально-методичним документом, що визначає проведення практики, регламентує навчальну діяльність студентів, які навчаються за учбовим планом спеціалістів за фахом 7.05170103 "Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів", а також діяльність викладача під час практики є наскрізна програма практик. Наскрізна програма практик забезпечує єдиний комплексний підхід до організації практичної підготовки бакалаврів, формування у них професійних умінь і навичок прийняття самостійних організаційно-технічних та організаційно-управлінських рішень у конкретних виробничих умовах на підприємствах. Глибока теоретична підготовка майбутнього фахівця повинна бути підкріплена практичними навичками використання отриманих знань у рамках виробничого процесу. Саме тому критерієм ефективності роботи вищого учбового закладу в справі підготовки фахівців є те, наскільки успішно випускники вирішують в практичній роботі науково-технічні, економічні і соціальні завдання, що стоять перед підприємствами галузі, як глибоко вони знають свою спеціальність, наскільки швидко відбувається їх професійне становлення. Ознайомча, виробнича та переддипломна практики, будучи одним з найважливіших видів учбового навантаження, мають на меті максимально підготувати бакалаврів до виконання організаційно-технологічної, проектно-технологічної та управлінської діяльності: - на промислових підприємствах хлібопекарської та макаронної галузі на посаді головного технолога, начальника цеху чи виробничої лабораторії; - в проектних і науково-дослідних організаціях на посадах інженера-технолога проектувальника, головного інженера проекту, наукового співробітника. Базами практики можуть бути середні та великі підприємства різних форм власності хлібопекарської та макаронної промисловості. Згідно з учбовим планом спеціалістів спеціальності 7.05170103, студенти проходять наступні види практики:
Ознайомча практика
Ознайомчу практику на I курсі студенти проходять на хлібозаводах ПАТ "Одеський коровай" та макаронних підприємствах, на II курсі - кондитерській фабриці ЗАТ “Одесакондитер” і харчоконцентратних підприємствах з найбільш повними та сучасними технологічними схемами виробництва з метою ознайомлення з основним виробництвом, технологічними процесами, устаткуванням, сировиною, напівфабрикатами і готовою продукцією підприємств хлібопекарської, кондитерської, макаронної та харчоконцентратної галузі. Метою ознайомчої практики є одержання первинних професійних знань за фахом у процесі ознайомлення з підприємствами хлібопекарської, кондитерської, макаронної та харчоконцентратної галузі. Завдання ознайомчої практики: - ознайомлення з основними підрозділами та службами підприємства; - вивчення асортименту продукції, що виготовляється; - ознайомлення з роботою та технологічним устаткуванням цехів, основними технологічними процесами виробництва; - дослідження виробничо-господарської діяльності підприємств та контролю виробництва, охорони праці та навколишнього середовища; - ознайомлення зі спеціальною літературою. У результаті проходження ознайомчої практики студенти повинні: Знати: - види сировини і асортимент продукції, що виробляється на підприємстві; - загальну структуру і організацію підприємств, забезпечення підприємств сировиною, допоміжними матеріалами; - основні технологічні процеси та обладнання для виробництва хлібобулочних та макаронних виробів; - заходи з організації технохімічного контролю сировини, напівфабрикатів та готових виробів; - вимоги до охорони праці та навколишнього середовища і техніки безпеки. Уміти: дати загальну характеристику основних технологічних ліній та їх апаратурного оформлення, види технологічного устаткування; складати функціональну схему технологічних процесів; розбиратися в основних термінах і визначеннях, що вживаються на виробництві; виконувати окремі (нескладні) операції по обслуговуванню технологічного устаткування.
|