Ознайомча практика
Метою ознайомчої практики є ознайомлення з галузями промисловості їх майбутньої професійної діяльності, зокрема, хлібозаводами, кондитерськими, макаронними та харчоконцентратними фабриками. Найважливішим завданням ознайомчої практики є прищеплення студентам любові до своєї майбутньої спеціальності, професійного патріотизму, ознайомлення з основними технологічними схемами виробництва. Ознайомчу практику на I курсі у II семестрі студенти проходять на хлібозаводах ВАТ "Одеський коровай" та макаронних підприємствах, на II курсі у IV семестрі – кондитерській фабриці «Одесакондитер» і харчоконцентратних підприємствах та згідно з графіком, знайомляться з усіма службами підприємств та їх технологічними цехами. На ознайомчій практиці студенти вивчають загальну характеристику підприємства, яка повинна включати: виробничу потужність, режим роботи, асортимент продукції, що виробляється, постачання сировиною, природним газом, електроенергією, теплом, холодом та ін., склад цехів, їх розміщення і взаємозв'язок. Під час ознайомчої практики студенти знайомляться з роботою хлібозаводів, кондитерських, макаронних і харчоконцентратних фабрик. На хлібозаводі студенти вивчають технологічні схеми виробництва хлібобулочних виробів, підготовку борошна і іншої сировини до виробництва, а також основне устаткування хлібозаводів. На кондитерській фабриці студенти вивчають технологічні схеми виробництва кондитерських виробів, підготовку напівфабрикатів для основного виробництва, а також основне устаткування кондитерських фабрик. На макаронній фабриці студенти вивчають підготовку борошна і збагачувачів до виробництва, заміс макаронного тіста, пресування, сушіння макаронних виробів, їх стабілізацію, а також призначення технологічного устаткування, яке застосовується і так далі. На харчоконцентртній фабриці студенти вивчають технологічні схеми виробництва концентратів, підготовку напівфабрикатів для основного виробництва, а також основне устаткування харчоконцентратних фабрик.
Зміст звіту про проходження ознайомчої практики 1. Загальна характеристика підприємства, структура управління: - відомості про історію підприємства; - територія підприємства (перелік основних та допоміжних виробничих споруд, їх призначення); - структура та управління підприємством (схема). 2. Асортимент продукції, що виробляється, показники якості. 3. Отримання, зберігання і підготовка сировини до виробництва: - транспортування сировини; - зберігання основної сировини, схема її підготовки до виробництва; - облаштування ємностей для зберігання борошна, дріжджів (дріжджового концентрату, суспензії), сольового та цукрового розчинів, сироватки, жирів; - способи приготування сольового та цукрового розчинів, дріжджової суспензії тощо; - транспортування рідких видів сировини та борошна. 4. Технологія виробництва хлібобулочних, кондитерських, макаронних і харчокаонцентратних виробів (4-5 видів): - дозування сировини та напівфабрикатів; - приготування та розробка напівфабрикатів – технологічні операції в процесах, принцип роботи устаткування, їх апаратурне оформлення, технологічні параметри; - отримання готової продукції; - пакування, зберігання та реалізація. 5. Основне устаткування хлібозаводів і макаронних фабрик. 6. Виробнича лабораторія: - організація технохімічного контролю; - призначення лабораторії, методи лабораторного контролю сировини, напівфабрикатів та готової продукції. Література
Таблиця 1 - Календарний графік проходження ознайомчої практики на хлібозаводі та макаронній фабриці (1 курс, II семестр)
Таблиця 2 - Календарний графік проходження ознайомчої практики на кондитерській та харчоконцентратній фабриці (2 курс, IV семестр)
|