Звук в документах HTML
Після попадання на головну сторінку сервера WWW корпорації Microsoft в кінці 1996 року можна почути запрошення в Internet (на чистій англійській мові). Сторінки сервера також можливо озвучити, використовуючи спеціальні оператори мови HTML, призначені для вставки звукових файлів WAV і музичних файлів MIDI. На жаль, навігатори Microsoft Internet Explorer і Netscape Navigator використовують різні способи для вставки звуку в документи HTML Для того щоб вставти звуковий файл в документ HTML, призначений для перегляду навігатором Microsoft Internet Explorer, треба скористатися оператором < BGSOUND>. Цей оператор має два параметри - SRC і LOOP. Параметр SRC вказує адресу URL звукового файла, яка може бути в форматі WAV, AU або MIDI. За допомогою параметра LOOP можливо указати, скільки разів необхідно програти звуковий файл при завантаженні сторінки. Якщо файлу має бути програватися в нескінченному циклі, параметр LOOP повинен мати значення INFINITE. Нижче приведений приклад оператора, за допомогою якого виконується звукове оформлення документа HTML:
< BGSOUND SRC=" kaas.wav" >
При завантаженні сторінки відбувається однократне програння файла kaas.wav. Навігатор дозволяє використати інший спосіб вставки звукових фрагментів, заснований на застосуванні оператора < EMBED>:
< EMBED SRC=" kaas.wav" HIDDEN=" true" >
Оператор < EMBED> призначений для вставки довільних об'єктів OLE. Технологія OLE працює тільки в середовищі операційної системи Microsoft Windows, тому вказаний оператор розпізнається не всіма навігаторами. Є і ще один, третій, спосіб озвучення документів HTML, який працює тільки з навігатором NCSA Mosaic. Цей спосіб полягає у використанні оператора < SOUND>:
< SOUND SRC=" kaas.wav" LOOP=infinite DELAY=15>
Призначення параметрів SRC і LOOP аналогічне призначенню однойменних параметрів оператора < BGSOUND>. Параметр DELAY дозволяє затримати початок програння звукового файла на задану кількість секунд. Який же з перерахованих трьох способів можливо порекомендувати для звукового оформлення ваших сторінок - перший, другий або третій? Відповідь буде такий - потрібно використати комбінацію першого і другого методу, як це зроблене в документі, початковий текст якого приведений в лістинг 4.8.
Лістинг 4.8. Файл chap4\wave\wave.htm <! " DOCTYPE HTML PUBLIC -//W3C//DTD HTML 3.2//EN" > < HTML> < HEAD> < TITLE> Вставка файла WAVE< /TITLE> < /HEAD> < BODY> < EMBED SRC=" kaas.wav" HlDDEN=" True" > < BGSOUND SRC=" kaas.wav" > < /BODY> < /HTML>
Дана комбінація буде успішно працювати з навігаторами Microsoft Internet Explorer і Netscape Navigator. Що ж до навігатора NCSA Mosaic, що послужив прообразом навігатора Microsoft Internet Explorer, то він здатний розпізнавати оператор < BGSOUND>. Тому документ буде звучати і в тому випадку, якщо користувач працює з навігатором NCSA Mosaic. Навігатор Microsoft Internet Explorer версії 3.0 успішно програє звукові файли WAV і музичні файли MIDI, вбудовані за допомогою оператора < EMBED>, тому можна також обмежитися тільки цим оператором. У документі, початковий текст якого представлений в лістинг 4.9, так і зроблено. На жаль, цей документ " не звучить" в навігаторе NCSA Mosaic.
Лістинг 4.9. Файл chap4\midi\midi.htm <! " DOCTYPE HTML PUBLIC -//W3C//DTD HTML 3.2//EN" > < HTML> < HEAD> < ТITLE> Вставка файла MIDI< /TITLE> < /HEAD> < BODY> < EMBED SRC=" bach.mid" HIDDEN=" true" > < /BODY> < /HTML>
Невелике зауваження відносно навігатора NCSA Mosaic. Якщо вставляється в документ HTML файл MIDI за допомогою оператора < BGSOUND>, то для програння цього файла буде запущений відповідний додаток, зареєстрований для програння файлів MIDI, наприклад Media Player.
|