Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ. Вени великого кола кровообігу складаються із системи верх­ньої і системи нижньої порожнистих вен
Вени великого кола кровообігу складаються із системи верх­ньої і системи нижньої порожнистих вен.

Верхня порожниста вена(v. cava superior) утворюється по­заду від переднього кінця І ребра шляхом злиття двох плечо­головних вен, які збирають венозну кров від голови, шиї, верх­ніх кінцівок. У верхню порожнисту вену впадає непарна вена, по якій венозна кров відтікає від органів та стінок грудної по­рожнини.

Нижня порожниста вена (v. cava inferior) утворюється на рівні IV—V поперекових хребців, підіймається вздовж хреб­та, через отвір у діафрагмі попадає до грудної порожнини і впа-

дає у праве передсердя. Нижня порожниста вена збирає венозну кров зі стінок і органів черевної порожнини, малого таза, низкніх кінцівок.

Вени голови та шиї

На голові та шиї вени за топографією, будовою і напрямом шляхів відтоку не завжди відповідають артеріальним розгалу­женням. Вени голови та шиї поділяють на глибокі та поверх­неві.

До глибоких вен належать такі.

Внутрішня яремна вена— найбільша вена шиї, почина­ється розширенням — верхньою цибулиною яремної вени, яке розміщене в яремній ямці скроневої кістки. Спускаючись до­низу в складі нервово-судинного пучка шиї, на рівні груднин­но-ключичного суглоба зливається з підключичною веною й утворює плечо-головну вену. Перед злиттям внутрішня яремна вена утворює друге розширення — нижню цибулину яремної вени. Внутрішня яремна вена має внутрішньочерепні притоки, які збирають венозну кров від пазухи твердої мозкової оболони, орбіти, внутрішнього вуха, головного мозку, губчастої речови­ни кісток черепа, та позачерепні притоки, до яких належать:

верхня щитоподібна вена — збирає венозну кров із щи­топодібної залози та гортані;

язикова вена — з під'язикової слинної залози, язика;

лицева вена — з обличчя, підборіддя, підщелепної слин­ної залози, піднебіння, мигдаликів;

глоткові — з глотки, середнього вуха;

груднинно-ключично-соскоподібна вена — з одноіменного м'яза;

защелепна вена — формується від злиття двох вен: пове­рхневої скроневої та верхньощелепної. Поверхнева скронева вена збирає венозну кров від усіх анатомічних утворень, які кровопостачаються одноіменною артерією, те саме стосується і верхньощелепної вени.

Внутрішня яремна вена проходить на шиї паралельно спіль­ній сонній артерії латеральніше від неї, з'єднується з підклю­чичною веною, утворюючи венозний кут.

До поверхневих вен відносять:

1. Зовнішня яремна вена— утворюється шляхом злиття Двох вен: потиличної та задньої вушної, кожна з яких збирає венозну кров з анатомічних утворень, які кровопостачаються одноіменними артеріями. Впадає у підключичну вену, або у венозний кут, або у внутрішню яремну вену.

2. Передня яремна вена — формується у ділянці підборід­дя, йде вздовж серединної лінії шиї, впадає в зовнішню яремну вену.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 675. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия