Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Структурна побудова таблиць
В лівій частині кожна з таблиць розбита на окремі блоки відповідно до побудови ордеру. Рухаючись поглядом по таблиці з ліва на право кількість строк кожного стовпчика поступово збільшується відповідно із ускладненням побудови частин та деталей ордеру( для кращої орієнтації слід запам’ятати, що частини та деталі ордеру мають, як правило, трьохчасткову побудову).

Перший стовпчик таблиці складається з назв частин ордеру, другий стовпчик являє собою назви деталей частин ордеру (архітектурних деталей), третій стовпчик – складається з назв архітектурних профілів (обломів), четвертий стовпчик – це умовні позначки (літери з індексами), що відносяться до назв архітектурних елементів та профілів.

Далі розташовуються здвоєні стовпчикиназви окремих ордерів (чотири або п’ять ордерів). У лівому стовпчику – необхідно вписати значення розмірів архітектурних елементів або профілів (у партах або мінутах), які у попередньому стовпчику позначені літерами з індексами. У правому стовпчику - необхідно вписати сумарне значення яке складається із суми величин розмірів окремих елементів (у модулях та партах або мінутах). Величини розмірів окремих архітектурних елементів визначаються при розгляді та вивченні таблиць-креслень наведених у трактатах про архітектурні ордери за Бароцціо та за Палладіо.

2.1.5 Схеми структурної побудови ордерів

Для кращої орієнтації у структурній побудові ордерної системи необхідно створити принципове схематизоване абстраговане узагальнене зображення архітектурного ордеру(малюнок 2.1 – для кожного ордеру окремо), ступінь деталізації якого повинна відповідати деталізації наведеній у таблицях методичних вказівок (таблиці 2.2 та 2.3).

Схематичні зображення ордерів необхідно супроводжувати виносками з назвами елементів або профілів (стовпчик 3) та маркуванням відповідними літерами з індексами (стовпчик 4), які використані у таблицях 2.2та 2.3 та наведені вище.

Наприклад:

               
 
     
 
 
   

 


При побудові схематичних зображень ордерів можливо скористатися таблицею 2.1Схематичні зображення окремих частин ордерів(стор. 8).

Використання структурних схем ордерів разом з заповненням таблиць допоможуть у створенні цілісної уяви про архітектурні ордери, їхню побудову, пропорційний стрій, характерні особливості кожного ордеру, що стане у пригоді при виконанні ескізу компонування «Архітектурних ордерів у масах за…».

11Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 316. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия