Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Причини та наслідки громадянської війни
Однак поряд з позитивними зрушеннями в розвитку промисловості, в економіці США існувала важлива проблема. По суті країна була поділена на два ворожих табори. Перший – північні та центральні штати, де стрімко розвивається промисловість, вільне фермерське сільське господарство на основі інтенсивних технологій, зростає міське населення, керівництво штатів намагається впроваджувати тимчасово політику протекціонізму, з метою підтримки вітчизняного виробника обмежуючи імпорт. Другий – південні штати, де панує рабовласницьке плантаційне господарство, засноване на екстенсивній технології, промисловість не розвивається, переважна кількість населення живе у сільській місцевості, основа економіки – сільське господарство та експорт тютюну та хлопку, керівництво штатів активно захищає ідею вільної торгівлі через те, що боїться обмеження власного експорту та через велику потребу в дешевій промисловій продукції.

Подальший історичний розвиток можливий тільки в одному з двох шляхів тому, що дуже протилежні в них цілі. Для розвитку промисловості необхідні вільні робочі руки та місткий внутрішній ринок здатний заплатити за продукцію. Перепоною є рабство та бідність сільських жителів південних штатів. Розвиток плантаційного рабства неможливий без захвата нових земель, що стає на заваді фермерському господарству.

Ці великі суперечності в економічному та політичному житті двох частин однієї країни призвели до Громадянської війни 1861-1865 рр., яка завершилася перемогою Півночі.

В результаті перемоги конфедерації Півночі в США було проведено ряд важливих економічних реформ. Найбільш суттєвим було:

1). Ліквідація рабського плантаційного господарства і затвердження вільного фермерського господарства;

2). Прийнятий Гомстед-акт, згідно якому кожний бажаючий фермер міг придбати ділянку землі 65 га всього за 10 доларів і який переходив у його повну власність через 5 років за умови його обробки.

З 1860 по 1880 р. було продано 65 млн. акрів землі.

Остаточне рішення питання по землі на користь фермерів та перехід влади до буржуазії ліквідував останні перепони для розвитку капіталістичної економіки. Прогресивні соціально-економічні зрушення викликали нову хвилю в розвитку промисловості. Формується крупна фабрично-заводська індустрія, якій сприяє розвиток інженерної думки. Після того, як було знайдено залежи нафти формується і починає активно розвиватися нафтопереробна промисловість.

У 80-х роках 19 ст. (1880) США перетворюються з аграрної країни в промислову (вартість промислової продукції в сукупній валовій у 2,5 рази перевищує вартість сільськогосподарської продукції). Країна виходе на 2 місце в світі після Англії.

Японія


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 505. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.021 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7