Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕСТУВАННЯ ГНУЧКОСТІ
Опишемо лише методику визначення рухливості у плечових суглобах, хребетному стовпі і тазостегнових суглобах.

Визначення гнучкості у плечових суглобах. Показником рух­ливості в плечових суглобах є відстань між кистями, яка вимі­рюється за допомогою спеціально обладнаної гімнастичної па­лиці (або спеціального приладу) при викруті прямих рук назад.

Обладнання. М. Д. Третьяков розробив досить простий при­лад для вимірювання гнучкості в плечових суглобах. Він скла­дається з металевої трубки завдовжки 120 см, на яку нанесено сантиметрові позначки від 0 до 100 см. На одному кінці трубки закріплено нерухому рукоятку. Інша рукоятка вільно ковзає по трубці. Впритул до неї на трубку надягають муфту зі стопор­ною пружиною. Позначки вимірювальної шкали починаються від краю повзунка.

Опис проведення тестування. Щоб визначити відстань між кистями, школяр береться обома руками за з'єднані рукоятки в положенні приладу горизонтально вперед. Стопорну трубку встановляють на нульовій позначці. В процесі виконання викрута руки розводять на необхідну відстань.

Результатом тестування є визначення відстані в сантимет­рах між кистями рук під час їх викрута.

Загальні вказівки і зауваження. Тест необхідно виконувати після відповідної розминки. Спочатку дають можливість виконати попередні спроби, а потім три залікових. Кращий результат заносять до протоколу.

Визначення гнучкості хребетного стовпа. Гнучкість хребетно­го стовпа визначають за результатами максимального нахилу вперед.

Обладнання. Є. П. Васильєв сконструював нескладний при­лад, який дає змогу відносно точно визначити гнучкість при нахилі вперед. Він складається з платформи, на яку стає піддос­лідний, рами з двома вертикальними напрямними рейками і горизонтальної рухомої планки з фіксуючими пружинами та закріпленими на рамі міліметровими лінійками, з допомогою яких можна вимірювати відстань від 0 до верхнього й нижньо­го країв рами завдяки рухомій планці.

Опис проведення тестування. Щоб виміряти глибину нахи­лу, школяр стає на платформу і повільно нахиляється вперед, просуваючи кінчиками середніх пальців рухому планку якомо­га нижче.

Результатом тестування є визначення положення верхнього краю планки в см, що показує величину нахилу вперед. Якщо верхній край рухомої планки не опускається нижче рівня опор­ної платформи, то результат вимірювання оцінюють зі знаком «мінус», а якщо опускається нижче — зі знаком «плюс».

Загальні вказівки і зауваження. При виконанні вправи сте­жать, щоб носки і п'ятки досліджуваного були разом, великі пальці ніг перебували на рівні переднього краю платформи, коліна не згиналися.

Визначення гнучкості в тазостегнових суглобах. Обладнання. Для вимірювання використовують циркульний гоніометр. Він складається з двох важелів, з'єднаних шарніром. На одному з них (нерухомому) встановлюють диск, градуйований від 0° до 360° (його можна замінити двома транспортирами по 180°), так, щоб 0° співпадав з серединою важеля. На другому (рухомому) закріплюють стрілку, яка при виконанні рухів показує величи­ну кута амплітуди кінцівки.

Опис проведення тестування. Щоб визначити амплітуду руху в тазостегновому суглобі, центр циркульного гоніометра сумі­щають з віссю суглоба, а його важелі прикріпляють гумовим бинтом до тулуба і стегна. Потім виконують мах вперед зігну­тою в коліні ногою. Після цього роблять мах ноги назад. Сума рухливості ноги вперед і назад є амплітудою рухливості в тазо­стегновому суглобі.

Результатом тестування є визначення амплітуди в градусах рухливості ноги в тазостегновому суглобі.

Загальні вказівки і зауваження. Важелі гоніометра при ви­мірюванні повинні точно співпадати з осями рухомих частин тіла, а центр гоніометра з віссю цього суглоба. Найменше відхи­лення від правильного положення гоніометра приводить до значної помилки у вимірюванні гнучкості. Досліджуваному про­понують виконати три спроби. Результати кращої спроби за­носять до протоколу.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 565. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.006 сек.) русская версия | украинская версия