Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лабораторна робота № 6. Визначення кінематичних і силових параметрів рульового керування з гідропідсилювачем
 

Визначення кінематичних і силових параметрів рульового керування з гідропідсилювачем

 

Мета роботи: Закріпити теоретичні знання студентів при вивченні теми “Рульове керування автомобіля” та набути практичних навичок при визначенні кінематичних і силових параметрів рульового керування автомобіля.

Обладнання: Лабораторний стенд, який складається з рульового механізму автомобіля ЗІЛ-130, гідропідсилювача, рульового вала з рульовим колесом, сошки руля, повздовжньої рульової тяги, стрілочного динамометра, манометра, пружини, шкал кутів повороту рульової сошки та рульового колеса.

Теоретичні передумови

Рульове керування автомобіля призначене для забезпечення заданої траекторії руху автомобіля шляхом узгодженого повороту керованих коліс.

До складу рульового керування автомобіля входить рульовий механізм, рульовий привід і підсилювач. На більшості сучасних легкових і вантажних автомобілів як малої так і середньої вантажопідйомності встановлюються гідропідсилювач рульового керування.

Однією з основних вимог до рульового керування є зручність і легкість керування автомобілем. Зручність керування характеризується кутовим передаточним числом, легкість - силовим передаточним числом.

Рульовий механізм автомобіля ЗІЛ-130 складається із картера, гвинта з гайкою, на циркулюючих шариках, рейки з зубчатим сектором. Обертання від рульового вала на гвинт передається через карданну передачу з передаточним числом, яке дорівнює одиниці.

 

Методика виконання і опрацювання одержаних даних

1. Визначення кінематичних параметрів рульового механізму автомобіля ЗІЛ – 130

1.1. Визначення кутового передаточного числа рульового механізму автомобіля ЗІЛ - 130

Кутове передаточне число рульового механізму це відношення максимального значення кута повороту рульового колеса від положення для руху прямо при повороті вправо або вліво до відповідного йому кута повороту рульової сошки , і кута повороту рульового колеса :

. (1)

Максимальний кут повороту рульового колеса вправо.

Для визначення кутів повороту рульової сошки стенд має шкалу повороту рульової сошки з градуюванням через від до .

При визначенні фіксують вихідне положення рульового колеса по положенню однієї з його шпиць відносно стенда. При цьому стрілка, яка жорстко закріплена на сошці руля, повинна бути встановлена на шкалі проти 0.

Повертаємо рульове колесо вправо на два оберти та записуємо значення кута повороту сошки руля .

Кутове передаточне число рульового механізму:

. (2)

Порівняємо одержані значення кутового передаточного числа з приведеним його значенням для автомобіля ЗІЛ – 130.

1.2. Визначення характеру зміни кутового передаточного числа рульового механізму

Характер зміни кутового передаточного числа рульового механізму залежить від призначення й умов експлуатації автомобіля.

Щоб побудувати залежність кутового передаточного числа від кута повороту рульового колеса, необхідно заміряти кут повороту рульової сошки через кожні півоберта рульового колеса; одержані дані заносимо у таблицю.

Таблиця 1

Значення кутів повороту рульового колеса та рульової сошки

       
       

 

За наведеними в таблиці даними будуємо залежність кутового передаточного числа рульового механізму від кута повороту рульового колеса та робимо її аналіз.

 Дата добавления: 2014-10-29; просмотров: 284. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия