Метод чистої теперішньої вартості
Цей метод заснований на порівнянні величини початкової інвестиції (IC) із загальною сумою дисконтованих чистих грошових надходжень, що генеруються нею протягом прогнозованого терміну. Оскільки приток грошових коштів розподілений в часі, він дисконтується за допомогою коефіцієнта r (норма прибутковості), встановлюваного аналітиком (інвестором) самостійно виходячи з щорічного відсотка повернення, який він хоче або може мати на капітал, що інвестується їм. Припустимо, робиться прогноз, що інвестиція (IC) генеруватиме протягом n років, річні доходи у розмірі P1, P2,..., Рn. Загальна накопичена величина дисконтованих доходів (PV) і чистий приведений ефект (NPV) відповідно розраховуються по формулах:
, (2.1.1) . (2.1.2) r – норма прибутковості (дисконтуючий коефіцієнт)
Очевидно, що якщо: NPV > 0, то проект слід прийняти; NPV < 0, то проект слід відкинути; NPV = 0, то проект ні прибутковий, ні збитковий.
Якщо проект припускає не разову інвестицію, а послідовне інвестування фінансових ресурсів протягом m років, то формула для розрахунку NPV модифікується таким чином:
. (2.1.3)
|