Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Відрізки
Для креслення відрізків введемо на клавіатурі команду LINE (Отрезок). Дану команду можна викликати також покажчиком миші або з випадаючого меню Draw (Черчение), або з панелі інструментів Draw (Черчение), в якій кнопка з потрібною командою є першою (рис. 2.5).

Рис. 2.5. Кнопка, відповідна команді LINE (Отрезок)

Перше питання, яке задає система AUTOCAD в командному рядку:

Specify first point:

Первая точка:

Після вказівки першої точки AUTOCAD виводить черговий запит:

Specify next point or [Undo]:

Следующая точка или [Отменить]:

Частина питання розташована в квадратних дужках. Це означає, що потрібно або вказати на екрані наступну точку (кінцеву точку відрізка) або вибрати опцію (тобто варіант наступного кроку команди). Як опцію AUTOCAD пропонує Undo (Отменить). Вона відміняє раніше введену початкову точку відрізка. Щоб скористатися опцією, необхідно її набрати в командному рядку за допомогою клавіатури у верхньому або нижньому регістрі і натиснути <Enter>. Якщо в найменуванні опції якась частина виділена прописними буквами (в даному випадку це буква U (О)), то досить на клавіатурі ввести тільки цю частину імені опції, причому можна зробити це у верхньому або нижньому регістрі (тобто U (О) або u (о)) і знову-таки натиснути клавішу <Enter>.

Якщо ви обираєте опцію Undo (Отменить), то AUTOCAD відмінить попередню точку і знову попросить ввести першу. Якщо ви вказали на екрані за допомогою миші наступну точку, то на екрані з'явиться відрізок (рис. 2.6), проведений з першої точки в другу.

Рис. 2.6. Побудова одного відрізка

Команда LINE (Отрезок) на цьому не закінчиться і буде запит:

Specify next point or [Undo]:

Следующая точка или [Отменить]:

Поява даного запиту означає, що однією командою можна намалювати по черзі декілька відрізків, створюючи на екрані одну ламану лінію. Вкажіть на екрані третю точку. Цього разу черговий запит виглядатиме так:

Specify next point or [Close/Undo]:

Следующая точка или [Замкнуть/Отменить]:

Тут, крім опції Undo (Отменить), з'явилася опція Close (Замкнуть). Якщо є вибір з декількох опцій, то вони розділяються символом "/". Після введення на клавіатурі С (3), у верхньому або нижньому регістрі, і натиснення клавіші <Enter> AUTOCAD намалює ще один відрізок, що йде з кінця попереднього відрізка в початок першого (рис. 2.7).

Рис. 2.7. Побудова замкнутої ламаної з відрізків

Якщо ви не хочете будувати замикання відрізків, а хочете просто завершити команду LINE (Отрезок), то натисніть клавішу <Enter>, яка завжди є ознакою кінця циклічних операцій. Зрозуміло, можна було натиснути <Enter> після введення другої точки. Тоді третій відрізок не був би побудований, і команда LINE (Отрезок) завершилася, а в командному рядку з'явилося б запрошення Command: (Команда:), що завжди означає правильне завершення будь-якої команди в системі AUTOCAD.

Є ще один варіант завершення команди LINE (Отрезок). Замість <Enter> можна помістити покажчик миші всередину графічного екрану і натиснути праву кнопку миші. При цьому на місці, де знаходився кінець покажчика, виникає контекстне меню (рис. 2.8). Контекстне меню — це зручний інструмент, що допомагає вибрати наступний крок роботи. Воно викликається при натисненні правої кнопки миші практично у будь-який момент часу.

Рис. 2.8. Контекстне меню команди LINE (Отрезок)

Зміст контекстного меню залежить від виконуваної в даний момент команди. У меню на рис. 2.8 наводяться варіанти продовження роботи команди LINE (Отрезок): Enter (Ввести), Cancel (Прервать), Close (Замкнуть), Undo (Отменить), Pan (Панарамирование), Zoom (Зумирование). Вибір пункту в цьому меню здійснюється звичайним способом. Пункт меню Enter закінчує команду, пункт Cancel (Прервать) перериває роботу команди (в даний момент це рівносильне пункту Enter). Дія пунктів Close (Замкнуть) і Undo (Отменить) аналогічно дії однойменних опцій, розібраних вище.

Пункти Pan (Панарамирование) і Zoom (Зумирование) викликають прозорі команди (тобто дії працюючої команди перериваються на якийсь час) PAN (Пан) і ZOOM (Покажи). Ці команди дозволяють змінити масштаб, а також розмір відображення на екрані необхідної зони малюнка і розглядаються в розд. 1.7.

Якщо натиснути <Enter> замість вказівки другої точки, то команда LINE (Отрезок) також завершиться, не побудувавши ніякого об'єкту.

Якщо натиснути <Enter> вже замість задавання першої точки, то за неї буде взята кінцева точка останнього побудованого об'єкту (відрізка, полілінії або дуги), а якщо малюнок порожній і попереднього об'єкту немає, то буде видано повідомлення про помилку:

No line or arc to continue. Specify first point:

Нет ни дуги, ни отрезка, которые можна было продолжить.

Первая точка:

У випадку, якщо останнім побудованим об'єктом був примітив, у якого немає кінцевої точки (наприклад, текст), то AUTOCAD шукає передостанній і т. д., доки не знайде відрізок або дугу. Якщо останнім відповідним об'єктом був відрізок, то далі система запрошує наступну точку. Проте якщо останнім знайденим об'єктом виявилася дуга, то AUTOCAD далі будує відрізок, який є продовженням знайденої дуги, і видає запит:

Length of line:

Длина отрезка:

На це питання потрібно або ввести за допомогою клавіатури число або задати на екрані тимчасову точку, до якої AUTOCAD обчислить відстань від попередньої точки. Отримане число одним з двох способів стане завдовжки в міліметрах майбутнього відрізка, що є продовженням дуги по дотичній. Таким чином, однією командою LINE (Отрезок) можна намалювати один або декілька послідовно розташованих відрізків. Ознакою закінчення команди є натиснення клавіші <Enter> або введення опції замикання – символу С (3).Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 176. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия