Опитувальник
1. Ви очікуєте на буденну ділову зустріч. Чи виводить це вас із звичної колії? 2. Чи не відкладаєте ви візит до лікаря аж доти, доки вже зовсім не сила терпіти? 3. Чи не викликає у вас невдоволення або збентеження доручення виступати з доповіддю чи повідомленням у зв'язку із якоюсь нагодою? 4. Ви маєте нагоду поїхати у відрядження до міста, де ніколи ще не бували. Чи докладете ви максимум зусиль для того, щоб уникнути цієї поїздки? 5. Чи любите ви ділитися своїми переживаннями з іншими? 6. Чи дратує вас прохання незнайомої людини (показати дорогу, назвати час, відповісти на якесь запитання тощо)? 7. Чи вірите ви в існування проблеми " батьків і дітей" та в тс, що людям різних поколінь важко зрозуміти один одного? 8. Чи не посоромитеся ви нагадати знайомому, що він забув повернути 10 гривень, що їх ви позичили йому кілька місяців тому? 9. У кафе вам подали недоброякісну страву. Чи змовчите ви, лише незадоволено відсунувши тарілку? 10. У ситуації один на один з незнайомою людиною ви не розпочне* те бесіду самі і вам не сподобається, якщо першою заговорить вона. Чи це так? 11. Вас жахає будь-яка довга черга (у магазині, бібліотеці, касі кінотеатру тощо). Вам легше відмовитися від свого наміру, ніж встати у хвіст і нудитися в очікуванні? 12. Чи боїтеся ви брати участь у залагодженні конфліктної ситуації? 13. У вас є власні, суто індивідуальні критерії оцінювання творів літератури, мистецтва, культури, ніяких " чужих" думок з цього приводу ви не приймаєте. Це так? 14. Почувши десь у неофіційній ситуації (" в кулуарах") явно помилкову точку зору з добре відомого вам питання, ви, скоріше за все, промовчите? 15. Чи викликає у вас невдоволення прохання знайомих допомогти розібратися в якійсь проблемі чи навчальній темі? 16. Вам легше формулювати свою точку зору (думку, оцінку) у письмовій формі, ніж в усній?
Обробка даних «Визначте загальну суму балів, яку ви набрали, відповідаючи на запитання тесту».
Додаток 2 МЕТОДИКА " ТРАНСАКТНИЙ АНАЛІЗ СПІЛКУВАННЯ"
Трансакція — одиниця акту спілкування, протягом якої співрозмовники, що знаходяться в одному з трьох станів " Я", обмінюються парою реплік. Звертаючись до іншої людини, ми звичайно вибираємо собі і співрозмовникові один із трьох можливих станів нашого " Я": стан БАТЬКА, ДОРОСЛОГО або ДИТИНИ.
Людина, говорячи першу фразу, задає тон розмови тим, що мимоволі обирає собі і співрозмовникові відповідний стан " Я". Трансактний аналіз спілкування дасть вам можливість опанувати тонкощами ділового спілкування: точніше вловлювати прихований зміст сказаного, стати ініціатором спілкування, уникнути тактичних і стратегічних помилок контакту. Ці три " Я" супроводжують нас усе життя. Зріла людина уміло використовує різні форми поведінки, щоб вони були доречні. Самоконтроль і гнучкість допомагають йому вчасно повернутися в " дорослий" стан, який і відрізняє зрілу особистість від молодика, нехай навіть солідного віку. Інструкція: «Спробуйте оцінити, як поєднуються ці три " Я" у вашій поведінці. Для цього оцініть наведені висловлення в балах від 0 до 10». 1. Мені інколи не вистачає витримки. 2. Якщо мої бажання заважають мені, то я вмію їх придушувати. 3. Батьки як більш дорослі люди повинні влаштовувати сімейне життя своїх дітей. 4. Я іноді перебільшую свою роль у яких-небудь подіях. 5. Мене важко обманути. 6. Мені б сподобалося бути вихователем. 7. Буває, мені хочеться погратися, як маленькому. 8. Думаю, що я правильно розумію всі події, які відбуваються. 9. Кожний повинен виконувати свій обов'язок. 10. Нерідко я роблю не як треба, а як хочеться. 11. Приймаючи рішення, я намагаюся продумати його наслідки. 12. Молодше покоління повинне вчитися в старших, як йому варто жити. 13. Я, як і багато людей, буваю вразливий. 14. Мені вдасться бачити в людях більше, ніж вони говорять про себе. 15. Діти повинні безумовно додержуватися вказівок батьків. 16. Я — пристрастна людина. 17. Мій основний критерій оцінювання людини — об'єктивність. 18. Мої погляди непохитні. 19. Буває, що я не поступаюся в суперечці лише тому, що не хочу поступитися. 20. Правила виправдані лише доти, поки вони корисні. 21. Люди повинні дотримуватися всіх правила незалежно від обставин.
Додаток 3
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ РІВНЯ КОМУНІКАТИВНОГО КОНТРОЛЮ
Інструкція. «У цьому тесті пропонується 10 ситуацій, у яких описується Ваша реакція на них. Кожну з них необхідно оцінити як правильну чи неправильну стосовно Вас. Якщо твердження істинне або переважно істинне, то ми оцінюємо його літерою В, а якщо неправильне або переважно неправильне — літерою Н.»
|