ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ. № Тема (в рамках какой темы выполняется задание) Задание Форма задания Аудиторная/ внеаудиторная Минимум баллов Максимум
ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ з дисципліни " Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство" (оброблення на металорізальних верстатах) для студентів напрямів підготовки 6.050502 – " Інженерна механіка" 6.050503 – " Машинобудування" 6.070106 – " Автомобільний транспорт" усіх форм навчання
Затверджено на засіданні кафедри ТОМВ, протокол № 7 від 28.03.2013 р., та Методичною радою ЧДТУ, протокол № 69 від 13.05.2013 р.
Укладачі: Москаленко Н.Г., Грядунов В.І., Васильченко В.Ю.
Рецензент Боровик А.І., к.т.н., доцент
Лабораторний практикум з дисципліни " Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство" (оброблення на металорізальних верстатах) для студентів напрямів підготовки 6.050502 " Інженерна механіка", 6.050503 " Машинобудування", 6.070106 " Автомобільний транспорт" усіх форм навчання / Уклад.: Н.Г.Москаленко, В.І.Грядунов, В.Ю.Васильченко – Черкаси: ЧДТУ, 2013. – 84 с.
Задачі промисловості по випуску якісної продукції повинні вирішувати висококваліфіковані інженерні кадри машинобудівників, в діяльності яких застосування на практиці технологічних наук має дуже велике значення. Інженер повинен забезпечувати надійність роботи машин та приладів, враховувати особливості технологічних методів обробки та складання, а також економічну доцільність виготовлення конструкцій. Предметом вивчення курсу " Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство" (частина 2) є сучасні методи обробки конструкційних матеріалів механічною обробкою різанням та іншими методами. При цьому студенти машинобудівних спеціальностей отримують загально-інженерну технологічну підготовку, яка є фундаментом для спеціальної технологічної підготовки, що здійснюється курсами " Технологічні основи машинобудування", " Технологічні методи виготовлення заготовок", " Технологія машинобудування", " Технологія верстатобудування", " Металорізальні верстати і системи", " Проектування металорізального інструменту", " Основи технології виробництва та ремонту автомобілів", " Автомобілі", " Металообробний інструмент", " Технологічне обладнання галузі", " Технологічне обладнання харчових виробництв" та ін. Виконання лабораторних робіт знайомить студентів з механічною обробкою заготовок деталей машин на верстатах різних груп. Воно ставить за мету закріпити теоретичні знання про будову найбільш поширених універсальних верстатів і методи обробки на цих верстатах різних поверхонь, про різальні інструменти, які використовуються у виробничому процесі, про інструментальні матеріали, про пристрої для закріплення заготовок, а також про елементи технологічного процесу та режиму різання.
При підготовці до виконання кожної лабораторної роботи студент повинен: - вивчити відповідні теоретичні розділи літератури, список якої розміщений в кінці даних МВ; - ознайомитись зі змістом лабораторної роботи; - скласти необхідні таблиці для запису результатів; - прослухати і засвоїти правила техніки безпеки при роботі з верстатами. По кожній виконаній лабораторній роботі студент складає індивідуальний звіт, зміст якого викладено в кінці кожної лабораторної роботи. Звіт виконується на аркушах формату А4. Всі аркуші звіту мають бути зброшуровані. Зразок заповнення титульної сторінки – дивись додаток А. Звіт надається викладачу для перевірки і є основою до складання заліку по дисципліні. Під час заліку студент повинен показати глибокі знання по відповідним розділам дисципліни, а також по використанню отриманих знань при проведенні лабораторної роботи.
Будова токарно-гвинторізного верстата і налагодження його на заданий режим різання
1 Мета роботи
· ознайомитись з класифікацією і маркуванням металорізальних верстатів; · ознайомитись з будовою і технічними характеристиками токарно-гвинторізного верстата 16Е16КП; · отримати відомості по налагодженню та настроюванню верстата на заданий режим роботи.
|