Тестовий контроль. 1. Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це:
1. Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це: а) діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце тільки на території України; б) діяльність суб'єктів господарської діяльності України; в) діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами; г) діяльність суб’єктів господарської діяльності України - нерезидентів.
2. Зовнішні ризики поділяються на: а) загальні та індивідуальні; б) короткострокові та довгострокові; в) політичні, юридичні, макроекономічні та маркетингові; г) усі відповіді правильні.
3. Хеджування – це: а) використання різних видів полісів, договорів страхування; б) метод використання біржових ф'ючерсних контрактів і опціонів; в) аналіз і прогнозування кон'юнктури на зовнішньому ринку; г) правильні відповіді б) та в).
4. Ризики – це: а) несприятливі події, що можуть відбутися, і в результаті яких можуть виникнути збитки, майнові втрати учасників ЗЕД; б) сприятливі прибуткові події; в) події, в результаті яких учасники ЗЕД отримують прибутки; г) правильні відповіді б) та в).
5. Визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України, здійснюється шляхом застосування таких методів: а) за ціною угоди щодо ідентичних товарів; б) на основі віднімання вартості; в) за ціною угоди щодо подібних (аналогічних) товарів; г) правильні відповіді а) і б); д) всі відповіді правильні.
6. Готівковий платіж передбачає: а) оплату повної вартості товару в період від його готовності для експорту до переходу в розпорядження покупця; б) оплату повної вартості товару до початку виконання замовлення; в) проведення розрахунків за операцією на основі наданого продавцем покупцю комерційного кредиту; г) немає правильної відповіді.
7. Суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є: а) фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України; б) юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України, в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб'єктів підприємництва; в) об'єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є юридичними особами згідно з законами України, але які мають постійне місцезнаходження на території України і яким цивільно-правовими законами України не заборонено здійснювати господарську діяльність; г) структурні одиниці іноземних суб'єктів підприємництва, які не є юридичними особами згідно з законами України (філії, відділення, тощо), але мають постійне місцезнаходження на території України; д) всі відповіді правильні.
8. Для зменшення ризиків за укладеними зовнішньоекономічними контрактами слід попередньо перевірити: а) власне майно; б) потенційного партнера; в) політичну ситуацію в країні; г) всі відповіді правильні.
9. Основні засоби платежу в міжнародній практиці: а) готівковий платіж; б) авансовий платіж; в) платіж у кредит; г) всі відповіді правильні.
10. Акредитивна форма платежу спрямована головним чином на захист інтересів: а) покупця; б) продавця; в) покупця та продавця; г) банку. Встановити залежність:
|