Студопедия — Накреслення
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Накреслення






Для вибору накреслення, одного з найбільш розповсюджених способів виділення текстових фрагментів, у програмі PageMaker також передбачено кілька засобів:

1. Кнопки палітри Control (Керуюча).

2. Підміню Type Style (Типи стилів) меню Турe (Текст), у якому представлені наступні варіанти накреслення:

— Normal — нормальне, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+npопуск]

— Bold — напівжирне, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+B];

— Italic — курсивне, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+I];

— Underline — підкреслення, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+U]

— Strikethru — закреслювання, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+/]

— Reverse — інверсне, клавіатурний аналог — [Ctrl+Shift+V].

3.Діалогове вікно Character Specifications (Параметри шрифту), доступ здійснюється за допомогою команди Type/Character (Текст/Шрифт) чи [Ctrl+T].

Колір символів

Трекінг

Регулювання колірних параметрів виділеного тексту можна виконувати як у палітрі Colors (Кольори), так і в діалоговому вікні Character Specifications (параметри шрифту), що відкривається внаслідок активізації команди (Текст/Шрифт) чи натискання клавіш [Ctrl+T]. У другому випадку колір у полі Color (Колір), а його насиченість — у полі Tint (Відтінок).

Трекінгом називається загальне настроювання інтервалів між символами у виділеному фрагменті тексту: великий текст ущільнюється, а дрібний розтягується. Значення трекінгу залежить від кегля шрифту. У програмі PageMaker передбачені п'ять варіантів трекінга:

No Tracks (Без трекінга);

Very Loose (Дуже рідкий);

Loose (Рідкий);

Tight (Щільний);

Very Tight (Дуже щільний).

Вибрати один з них можна декількома способами:

1.У полі Tracking (Трекінг) палітри Control (Керуюча).

2.У підменю Expert Tracking (Трекінг) у меню Турe (Текст). При виборі позиції No Track (Без Трекінга) чи натисканні клавіш [Ctrl+Shift+Q] трекінг вимикається (дана опція встановлена за замовчуванням).

3.За допомогою комбінації клавіш:

- [Ctrl+Shift+ +] — збільшення трекінга на 0, 01 em (0, 01 круглої шпації);

- [Ctrl+Shift+ -] — зменшення трекінга на 0, 01 em (0, 01 круглої шпації);

- [Ctrl+ + на цифровій клавіатурі] — збільшення трекінга на 0, 04 em (0, 04 круглої шпації);

- [Ctrl+Alt+Shift+}] — зменшення трекінга на 0, 04 em (0, 04 круглої шпації).

Величина ем відповідає широкому пропуску, що дорівнює ширині прописної літери «М» даного шрифту.

Кернінг

Суть кернінга, як і трекінга, полягає в настроюванні інтервалів, але застосовується він зазвичай до окремих пар символів. Необхідність у кернінгу викликана різницею в інтервалах між символами, що порушує структурну цілісність тексту. Найбільш помітний вплив кернінга в текстах великого розміру. Розрізняють ручний, автоматичний і замовлений кернінг.

Для виконання ручного кернінга потрібно виділити пари символів, що підлягають корекції, і змінити значення в полі Kerning (Кернінг) палітри Control (Керуюча).

Величина кернінга визначається в полі Kern Strenght (Щільність тексту). Дане значення може варіюватися у діапазоні від 0, 001 (найменша щільність) до 2, 000 (найбільша щільність). Визначати величину кернінга можна і за допомогою повзунка, що знаходиться під полем Kern Strenght (Щільність тексту).Найменшій щільності відповідає позиція повзунка у зоні Loosing (Мінімум), найбільшій — в зоні Tighter (Максимум).

За допомогою значень з поля Design (Тип оформлення) можна забезпечити більш точну відповідність між режимом замовленого кернінга і характером тексту за допомогою позиції Other (Інші) у цьому списку ви зможете задати кернінг для конкретного кегля.

Масштабування символів

У програмі PageMaker передбачена можливість масштабування символів горизонталі. Реалізується це декількома способами:

1.Уведіть чи виберіть числове значення у полі Width (Ширина) палітри Control (Керуюча). Масштабування можна виконувати у діапазоні від 5 до 250%.

2.Активізуйте в меню Туре (Текст) команду Horizontal Scale (Ширина символів). У меню виберіть значення масштабу. При виборі позиції Normal (Нормальний) чи натисканні клавіш [Ctrl+Shift+X] символи повертаються в звичайний стан (масштаб дорівнює 100%). У результаті вибору позиції Other (Інша) на екрані з'являється діалогове вікно Other Character Width (Замовлена ширина символів), у якому можна задати довільне значення масштабу.

Зсув базової лінії тексту

Базову лінію тексту можна змістити вверх чи вниз. Для цього необхідно виділити потрібну кількість символів тексту і скористатися одним з наступних методів:

1. У полі Baseline Shift (Зсув базової лінії) палітри Control (Керуюча) Укажіть величину зсуву, увівши значення з клавіатури або висловити його за допомогою кнопок зі стрілками, що знаходяться поруч з полем (додатнє значення задає зсув базової лінії нагору, від`ємне — униз).

2. У діалоговому вікні Character Specifications (Параметри шрифту), що з'являється унаслідок виконання команди Type/Character (Текст/Шрифт) чи натискання клавіш [Ctrl+T], натисніть кнопку Options (Інші). Відкриється діалогове вікно Character Options (Додаткові параметри шрифту). У полі Baseline Shift (Зсув базової лінії) укажіть величину зсуву базової лінії тексту, значення в цьому полі може бути тільки додатнім. Характер зсуву (вверх чи вниз) залежить від того, який перемикач установлений — Up (Вверх), Down (Униз).

Інтерліньяж

Інтерліньяжем називається відстань між сусідніми рядками тексту. У програмі PageMaker інтерліньяж розглядається як атрибут форматування символів, хоча його можна віднести і до параметрів абзацу. Мінімальний обсяг тексту, у якому можна змінювати інтерліньяж, — два рядки.

Визначення величини інтерліньяжу

У програмі PageMaker передбачено кілька засобів для визначення величини інтерліньяжу:

1. Поле Leading палітри Control (Керуюча). Дану установку слід виконувати в режимі форматування символів, що активізується кнопкою з літерою «Т» у керуючій палітрі.

2. Поле Leading (Інтерліньяж) діалогового вікна Character Specifications.

Дане вікно завантажується при виклику команди (Текст/Абзац) чи натисканні клавіш [Ctrl+M].

Інтерліньяж і базові лінії сітки

Зручним методом вирівнювання рядків тексту в колонках є установка однакових значень для інтерліньяжу і частоти базових ліній сітки. Зрівняйте ці значення й активізуйте позначку Align next paragraph to grid (Вирівняти наступний абзац по сітці) у діалоговому вікні Paragraph Rule Option (Розташування ліній абзацу). Щоб одержати доступ до цього вікна, викличте команду Type/Paragraph (Текст /Абзац) у серії вікон, що відкрилися, натисніть спочатку кнопку Rules (Лінії), а потім кнопку Option (Варіанти). У такий спосіб ви забезпечите вирівнювання рядків тексту в колонках по вертикалі за рахунок того, що відстані між базовими лініями тексту будуть однаковими, а кожен рядок тексту буде прив'язаний до лінії настроювання частоти ліній сітки.

Методи обчислення інтерліньяжу

У програмі Page Maker інтерліньяж може обчислюватися декількома методами. Вибір методу здійснюється в діалоговому вікні Spacing Attributes Щоб потрапити у це вікно, варто викликати команду Paragraph Specifi Cations(пара)метри абзацу) і у вікні Paragraph Specifications (Параметри абзацу), що відкрилося, натиснути кнопку Spacing (Інтервали).

У вікні Spacing Attributes (Інтервали), зона Alignment (Інтерліньяж), є три перемикачі, що відповідають наступним методам обчислення інтерліньяжу:

• Proportional (Пропорційний) — величиною інтерліньяжу є інтервал між базовими лініями тексту, що відстоять від верхньої межі рядка на дві третини її висоти. Цей метод використовується за замовчуванням;

• Top of caps (По прописним) — величиною інтерліньяжу є інтервал між верхніми краями прописних літер у сусідніх рядках;

· Baseline (По базових лініях) — величиною інтерліньяжу є інтервал між базовими лініями сітки сусідніх рядків. Цей вид інтерліньяжу є традиційним і застосовується у верстці найчастіше.







Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 837. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Устройство рабочих органов мясорубки Независимо от марки мясорубки и её технических характеристик, все они имеют принципиально одинаковые устройства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия