Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Виключка
Виключка — вибір способу розташування рядків абзацу по горизонталі — застосовується до всього абзацу, незалежно від кількості виділених символів.

У програмі PageMaker передбачені п'ять видів виключки: Left (По лівому краю) — текст вирівнюється по лівій межі блоку чи по межі лівого поля чи фрейма;

Right (По правому краю) — текст вирівнюється по правій межі блоку або по межі правого поля чи фрейма;

Center (По центру) — текст вирівнюється щодо лінії, що проходить крізь середину текстового об'єкта;

Justify (По формату) — усі рядки, крім останнього, розтягуються між вертикальними межами текстового блоку чи фрейма (з урахуванням полів) таким чином, щоб по краю абзаци вийшли рівними;

Force Justify (Повна виключка) — усі рядки абзацу, включаючи останній (навіть якщо він містить усього кілька символів), розтягуються на всю ширину текстового блоку або текстового поля чи фрейма.

Останній вид виключки застосовується тільки для створення спеціальних ефектів. Існує кілька засобів, що дозволяють задати виключку:

1.Кнопки палітри Control (Керуюча) у режимі форматування абзацу (активізується після натискання на кнопки з зображенням маркера абзацу).

2.Після Alignment (Виключка) діалогового вікна Paragraph Specifications (Параметри) => Type/Paragraph (Текст/Абзац) чи натисканні клавіш [Ctrl+M] (рис.14.8)

Рис. 14.8. Діалогове вікно Paragraph

 

Абзацний відступ

Величина абзацного відступу (нового рядка) встановлюється в полі First (Абзацний), що знаходиться у діалоговому вікні Paragraph Specifications (Параметри абзацу). Відкрити це вікно дозволяє команда Type/Paragraph (Текст/Абзац ), клавіатурний аналог якої — [Ctrl+M].

Відступи тексту від межі блоку

Якщо текст розташований у межах фрейму, що має видимі межі , безглуздо задавати для тексту відступи від цих меж. Величина відступів тексту від лівої і правої межі фрейму визначається в полях Left (Ліворуч) і Right (Праворуч) діалогового вікна Paragraph Specifications (Параметри абзацу). Нагадаємо, що це вікно відкривається за допомогою команди Type/Paragraph (Текст/Абзац), що відповідає комбінації клавіш [Ctrl+M].

Відступи з усіх боків (у тому числі від верхньої і нижньої межі фрейму) задаються в діалоговому вікні Frame Options, доступ до якого надає команда Element/Frame/Frame Options (Елемент/Фрейм/Параметри фрейму).

Відбиття

Відбиттям називається інтервал між абзацами, створюваний для виділення цього текстового об'єкту, привернення до нього уваги читачів. Якщо задати невелике відбиття для всіх абзаців, щільність тексту зменшиться, а його зручність читання підвищиться.

Програма PageMaker дозволяє задавати відбиття до і після абзацу. Величина відбиття визначається в полях Before (Перед) і Space After (Після), що розташовані у зоні Paragraph Space (Відбиття) діалогового вікна Paragraph Specifications (Параметри абзацу). Доступ до цього вікна надає команда Type/Paragraph (Текст/Абзац) чи [Ctrl+M].

Лінійки

Для виділення абзаців, як альтернатива відбиттю, широко застосовуються лінійки — горизонтальні лінії над і під абзацом.

Параметри лінійок встановлюються у діалоговому вікні Paragraph Rules (Лінії). Щоб потрапити до нього, необхідно відкрити діалогове вікно Paragraph Specifications (Параметри абзацу), активізувавши команду Type/Paragraph Текст/Абзац) чи натиснувши клавіші [Ctrl+M], і натиснути кнопку Rules (Лінії).

Розглянемо, які можливості з оформлення лінійок надаються у діалоговому вікні Paragraph Rules (Лінії абзацу).

Позначки Rule Above Paragraph (Лінія над абзацом) і Rule Below Paragraph (Лінія під абзацом) дозволяють провести лінію над абзацом чи під ним або обидві лінії відразу.

У полі Styl (Стиль) пропонуються на вибір зразки ліній із заданою товщиною. Значення Hair Line (Візирна) відповідає дуже тонкій лінії, товщина якої складає близько 0.2 п. Якщо жоден із стандартних варіантів вас не влаштовує, виберіть значення Custom (Довільна), унаслідок відкриється Діалогове вікно Custom Stroke (Замовлена лінія), у якому ви за своїм розсудом можете задати товщину для лінії обраного вами стилю. Колірні параметри лінійок регулюються у полях Stroke Color (Колір) і Tint (Відтінок).

Далі, в зоні Stroke Width (Довжина) розташовані перемикачі на довжину лінійки:

• Width of text (По ширині тексту) — довжина лінійки встановлюється по ширині абзацу, до якого ця лінійка належить;

• Width of column (По ширині колонки) — довжина лінійки залежить від об'єкта, що містить текст.

Зона Indent (Відступи) містить два поля для указівки відступів від лівої і правої межі тексту. Інтервал між абзацом і лінійками зверху і знизу визначаться в полях Тор (верх) і Bottom (Низ). Відлік починається від базової лінії першого чи останнього рядка абзацу. За замовчуванням установлене значення Auto (Авто), при якому лінія примикає до «свого» абзацу.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 2700. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7