Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Теплоізоляція конструкцій із застосуванням легких бетонів, ніздрюватих бетонів та керамічних матеріалів

Основним сегментом застосування автоклавного газобетону є будівництво індивідуальних одно- і двоповерхових житлових будинків, де стіни підвалу, зовнішні та внутрішні стіни, перегородки, несучі конструкції перекриття і покриття, сходи влаштовуються з ніздрюватого бетону.

Вимоги до стін багатоповерхових будинків включають обмеження до матеріалів і конструкцій за вагою, міцністю, вогнестійкістю та надійністю (довговічність, ремонтопридатність), тепловою ефективністю, архітектурно-естетичними вимогами, що обумовлює переваги виробів та конструкцій з ніздрюватого бетону. Також є ефективним застосування цих виробів при реконструкції будинків для додаткової теплоізоляції зовнішніх стін. З ніздрюватого бетону автоклавного тверднення можна виготовляти вироби будівельного призначення широкої номенклатури: дрібні стінові блоки, крупні стінові блоки, теплоізоляційні плити, стінові панелі для житлового, промислового, культурно-побутового, виробничого будівництва, перегородкові плити, плити покриття та перекриття, перетинки лоткові та арочні, елементи сходів, звукопоглинаючі плити, декоративні плити.

В Україні працюють, знаходяться на стадії монтажу обладнання та будуються 17 заводів по виробництву газобетонних виробів автоклавного тверднення. Імпортозалежність по газобетону у 2008 р. склала 35 – 40% від потреби (рис. 3.2).

Статистичні дані за 2008 рік про використання у будівництві газобетону автоклавного тверднення порівняно з сусідніми країнами у куб.м. на 1000 мешканців: Республіка Білорусь – 290 м3, Польща – 165 м3, Російська Федерація – 65 м3, Україна – 20 м3.

 

В 2008 р. існуючі потужності по виробництву газобетону (ВАТ "АЕРОК" м. Обухів, ВАТ "ЕЗЯБИИ" м. Білгород-Дністровський, ВАТ "Житомирський комбінат силікатних виробів" м. Житомир, ПП "Будтехнологія" Куп’янський силікатний завод м. Харків, ТОВ "Дніпропетровський завод стінових матеріалів" м. Дніпропетровськ) збільшились за рахунок відкриття нового заводу "АЕРОК" в м. Березань, що дозволяє прогнозувати зростання вітчизняного виробництва та зниження імпорту (рис. 3.3).

 

Рисунок 3.2 – Статистичні дані та прогноз імпорту газобетону

 

Рисунок 3.3 – Виробництво газобетону в Україні

 

 

Забезпечення показників енергоефективності будинків може бути здійснено за рахунок широкого використання великоформатних керамічних каменів. Керамічний блок, як будівельний матеріал існує на ринку Європи вже більше 30 років. Наприклад, до 50% усіх житлових будівель в Німеччині споруджується із керамічних блоків. Виробництво таких виробів налагоджено на трьох заводах України. Найпотужніша лінія в 120 млн. шт. умовної цегли пущена в експлуатацію в умовах ЗАТ "Слобожанська будівельна кераміка". Виробництво великоформатної кераміки освоєно також на Кузьмінецькому та Роздільському цегельних заводах.

Для широкого застосування великоформатних керамічних каменів в будівництві необхідно:

розробити державний стандарт для врахування особливостей технології виробництва та властивостей виробів;

розробити методологічне забезпечення випробувань великорозмірної кераміки;

розробити альбом конструктивних рішень використання великоформатної кераміки з визначенням необхідної номенклатури виробів;

провести науково-дослідні роботи з вивчення конструктивних особливостей керамічних каменів з урахуванням технологічних можливостей формування кераміки.

Таким чином, аналіз показує необхідність подальшого розвитку виробництва будівельних теплоізоляційних матеріалів та виробів.

В той же час, необхідно на якісно новому рівні забезпечити збільшення будівництва будинків на основі панельних стін заводського виготовлення. Сучасні технології та технічні рішення дозволяють досягати необхідних теплоізоляційних та експлуатаційних показників панельних стінових конструкцій з одночасною індустріалізацією їх виготовлення та монтажу.

Для малоповерхового будівництва потрібний подальший розвиток технології виготовлення будинків повної заводської готовності. Також потребує удосконалення нормативна база з вимог до металевих панелей стінових та дахових з ефективними теплоізоляційними матеріалами.

Завершуючи огляд, висловлюємо надію, що український ринок утеплювачів і теплоізоляційних конструкцій досить насичений для оптимального вибору тієї чи іншої системи утеплення для забезпечення запроектованого рівня енергоефективності та температурно-вологісного режиму будівель, що споруджуються або реконструюються.

 

Контрольні питання:

 

1. Які теплоізоляційні матеріали застосовуються у будівельній практиці?

2. Від яких факторів залежить використання конкретного матеріалу для теплозахисту стін?

3. Назвіть теплофізичні вимоги до теплоізоляційних матеріалів.

4. Які теплоізоляційні матеріали відносяться до полімерних?

5. Якими властивостями характеризується пінополістирол?

6. Назвіть основні марки пінопластів на ринку України.

7. Основні переваги пінополістиролу?

8. Якими властивостями характеризується екструдований пінополістирол?

9. Сфера використання екструдованого пінополістиролу.

10. Де використовується полістиролбетон?

11. Які основні проблеми ринку теплоізоляційних матеріалів?

12. Назвіть основні характеристики спіненого поліетилену.

13. Назвіть основні характеристики спученого перліту.

14. Назвіть недоліки спученого перліту.

15. Назвіть основні характеристики спученого вермикуліту.

16. Сфера застосування чарункового піноскла.

17. Сфера застосування коркових панелей.

18. Структура будівельного ринку теплоізоляційних матеріалів.

19. Теплоізоляція конструкцій із застосуванням легких бетонів, ніздрюватих бетонів та керамічних матеріалів.

 

 Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 1167. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.026 сек.) русская версия | украинская версия