ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Повага - одна з прекрасних форм прояву любові. Поважати Дитину - означає ростити в собі Педагогічну Любов. Захищаючи права Дитини на повагу, Януш Корчак наказує: • Поважайте незнання Дитини! • Поважайте труд пізнання! • Поважайте невдачі та сльози! • Поважайте власність дитини! • Поважайте право Дитини бути тим, ким вона є! • Поважайте таємниці та відхилення тяжкої праці зростання! • Поважайте поточний час дитини, її сьогоднішній день! • Поважайте ясні очі, юне зусилля та довірливість! • Поважайте яснее, непорочне святе Дитинство!
По вертикалі: 1. Пам’ять на уявлення, запахи, звуки, смаки. 2. Процес, який характеризується запам’ятовуванням, збереженням і подальшим відтворенням індивідом його досвіду. 3. Пам’ять на почуття. 4. Запам’ятовування і відтворення різних рухів і їх систем. 5. Вид пам’яті, що характеризується нетривалою фіксацією і збереженням матеріалу. 6. Запам’ятовування і відтворення, яке не має на меті спеціально запам’ятати чи пригадати. 7. Запам’ятовування і відтворення з певною метою, або цілеспрямоване. 8. Провідний вид специфічно людської пам’яті, від якої залежить успішність засвоєння знань у процесі навчання. 9. Вид пам’яті, для якого характерне тривале збереження матеріалу. По горизонталі: 1.Вид пам’яті, який являє собою «робочу суміш» із матеріалів, що надходять із короткочасної і довготривалої пам’яті.
По вертикалі: 1. Вид уваги, який виявляється в рухових процесах. 2. Вид уваги, який виявляється в сенсорних процесах. 3. Якість уваги, яка характеризується кількістю об’єктів, які можуть бути охоплені увагою одночасно. 4. Ступінь зосередженості уваги на об’єкті. 5. Цілеспрямованість і зосередженість свідомості, які передбачають підвищення сенсорної, інтелектуальної, рухової активності індивіда. 6. Довготривалість зосередження на об’єкті. 7. Можливість утримувати в колі своєї уваги одночасно декілька об’єктів. 8. Свідомо спрямоване і кероване зосередження. 9. Свідомий перехід від одного об’єкта до іншого. По горизонталі: 1. Вид уваги, який виникає і підтримується незалежно від намірів і цілей людини. Ребус
«Монолог старої м'якої іграшки Зайчика» Я старенький, брудненький, забутий своєю господаркою Зайчик. Лежу під ліжком в темній коробці разом з іншими непотрібними речами в повній темряві і з сумом згадую своє щасливе минуле. Коли я був зовсім новеньким і красувався на поличці іграшкового магазину, то дуже хотів, щоб мене купили гарному доброму хлопчикові чи дівчинці. Я сподівався, що стану їм справжнім другом. Я так сильно цього хотів, що врешті-решт моя мрія здійснилася - мене купили чотирирічній дівчинці Олі. Бачили б ви, скільки було радості в дитячих оченятах, коли мене їй подарували. Ми сподобались одне одному з першого погляду. Перші дні Оля не розлучалася зі мною ні на мить: вона їла, і я сидів поруч за столом, вона йшла до дитсадка - і я з нею, вона дивилася мультики - і я теж, вона лягала спати і клала мене біля себе. Перед сном Оля розповідала мені свої секрети, потім співала пісеньку, і ми засинали. Мені було приємно спати в її теплих обіймах, і я дуже пишався, що можу зберігати довірені мені таємниці. Оля теж пишалася мною і показувала всім своїм друзям та знайомим. А я читав у їхніх очах заздрість. Та, на жаль, таке щасливе життя тривало недовго. Згодом Оля почала забувати про мене, усе рідше гралася зі мною, почала залишати в дитсадку в шафі для одягу, на підлозі в дитячій кімнаті, під грибком на подвір’ї. Якось я навіть намок під дощем. Від такого ставлення я дуже змінився і зовні, і внутрішньо. Шубка моя забруднилася і вже не була такою м’якою та привабливою, як раніше, а на душі в мене було порожньо і важко. Але я вірив, що таке не буде тривати довго і я знову стану улюбленою іграшкою, та глибоко помилився. Зрозумів я це тоді, коли в Олі з’явилася нова, красива лялька. З тих пір Оля про мене зовсім забула, а її мама поклала мене до коробки з непотребом. І тепер мені нічого не залишається, як лежати тут і чекати на те, що Оля згадає про мене бодай у сні, витягне з коробки, випере, розчеше і я знову стану її красивою, улюбленою іграшкою. Адже це таке щастя - бути комусь потрібним». Лабораторне заняття №7-8 (4 години) Тема: Дошкільний навчальний заклад - основна ланка дошкільної освіти (відвідування, екскурсія) Мета заняття: ознайомити студентів із дошкільним навчальним закладом, де здійснюється виховання й забезпечується розвиток дітей відповідно до навчального плану і навчальних програм. Сприяти формуванню інтересу до роботи вихователя, прагнення досконало оволодівати професійними знаннями та вміннями під час навчання у вищому навчальному закладі.
|