Б. Стаціонарний режим. Утрати теплоти в навколишнє середовище при стаціонарному режимі роботи робочої камери слід визначати із виразу:
Утрати теплоти в навколишнє середовище при стаціонарному режимі роботи робочої камери слід визначати із виразу: У цьому виразі перший доданок – утрати теплоти в навколишнє середовище чотирма вертикальними і однією верхньою горизонтальною стінками камери (визначається за методикою, викладеною при розгляді теплового балансу газового харчоварильного котла і q/5 ). Другий доданок – утрати теплоти на нагрівання вентиляційного повітря. Третій доданок – утрати теплоти випромінюванням через дверцята. Утрати теплоти на нагрівання вентиляційного повітря q5пов мають місце внаслідок значної різниці температури парогазового середовища пекарної камери (180…300°С) і температури навколишнього повітря (20…25°С) і проходять при відкриванні дверцят і через вентиляційний отвір. Витрати теплоти на нагрівання вентиляційного повітря можна розрахувати, користуючись наближеною формулою, кДж/кг:
,
де СП – середня масова питома теплоємність повітря, дорівнює 1,005 кДж/(кг. 0С); t2 – температура вологого повітря на виході із камери, °С; tх – температура повітря, що надходить до пекарної камери, tх = 20…25°С; wн – кількість пари, яка утворюється при випіканні за рахунок випаровування вологи, що випікається з виробу, (випік), кг/кг; D – кількість пари, що надходить в пекарну камеру для зволоженості, кг/кг. Через те, що зволожування паром в жарильно-кондитерських шафах не робиться, то d п – вологовміст повітря (тобто кількість кг вологи, що міститься в 1 кг сухого вентиляційного повітря) при виході із пекарної камери, кг/кг. Визначається за d0 – вологовміст повітря, що надходить в пекарну камеру, кг/кг. Визначається за І-d діаграмі для вологого повітря і за заданою або прийнятою температурою повітря та його відносною вологістю. При температурі повітря, що поступає в камеру, та дорівнює 200С і його відносній вологості 70% значення вологовмісту Утрати теплоти випромінюванням q 5випр мають місце при відкриванні дверцят шафи. Утрати випромінюванням через відкриті дверцята слід визначати, використовуючи рівняння, кДж/кг
де e – ступінь чорноти випромінювального отвору; с0 – коефіцієнт випромінювання абсолютно чорного тіла; F – площа випромінювального отвору, м2; F = а . в а – внутрішня ширина камери шафи, м; в – внутрішня висота камери, м; j – кутовий коефіцієнт випромінювання, можна прийняти t – час, протягом якого отвір (дверцята шафи) відкриті, год; Тгп – абсолютна температура середовища камери шафи, К; Т0 – абсолютна температура навколишнього повітря, К; М – продуктивність камери, кг/ч.
|