У задачах даного розділу розглядаються питання реґулювання швидкості в розімкнених і замкнених системах електроприводів. У зв’язку з тим, що введення зворотних зв’язків (замкнення системи) впливає на точність реґулювання (вплив на динаміку системи у даному розділі не розглядається), при розрахунку електромеханічних або механічних характеристик цих систем необхідно визначення сиґналів задання швидкостей і коефіцієнтів зворотних зв’язків, що задовольняють задану точність реґулювання.
Основою для розрахунку статичних механічних та електромеханічних характеристик і визначення параметрів і дій при розрахунках як розімкнених, так і замкнених систем реґулювання електроприводів є відповідні рівняння статичних, механічних і електромеханічних характеристик. При цьому задаються вихідні параметри у вигляді технічних даних двигунів і одночасно потрібні швидкості при заданому моменті статичного опору – . Розв’язуючи відомі рівняння з підставленими до них значеннями і , слід знаходити шукані параметри (у вигляді додаткових опорів або коефіцієнтів підсилень) і необхідні дії (у вигляді напруги на якорі, частот струму або напруги задання швидкості).
Особливості розрахунку й побудови статичних характеристик, а також визначення параметрів розімкнених систем реґулювання швидкості електроприводів у різноманітних схемах умикання двигунів, поясняються методами і параметрами розрахунків, викладених у розділах 2 та 3.
Розрахунки реґулювальних характеристик двигунів у розімкнених електроприводах виконати вручну. При розрахунках характеристик замкнених систем слід, крім ручного рахунку, використати рекомендації у базовому варіанті структурного зображення моделей динамічних систем. Слід пам’ятати, що одним із методів синтезу реґуляторів у САР є послідовна корекція, при якій точність реґулювання визначається динамічними параметрами електропривода.