Поняття про рекреаційні ресурси. Класифікація рекреаційних ресурсів.
Сутність та основні типи рекреаційних ресурсів. Генетична класифікація ресурсів. Типологія рекреаційних територій. Поняття про рекреаційну територію, основні типи територій. Поняття про рекреаційне освоєння і рекреаційну освоєність території. Особливості освоєності та сутність і етапи освоєння рекреаційної території. Екологічний аспект рекреаційної діяльності. Сучасна екологічна парадигма та її вплив на особливості рекреації. Рекреаційне навантаження на територію Сутність поняття, методи оцінки та регулювання рекреаційного навантаження. Рекреаційний благоустрій природного ландшафту. Поняття про форми, методи, принципи і технології рекреаційного благоустрою ландшафту. Територіальні рекреаційні системи. Структура територіальної рекреаційної системи. Стадії розвитку ТРС. Національний рекреаційний комплекс. Таксономічні одиниці територіальної структури національного рекреаційного комплексу та підходи до їх виділення. Рекреаційне районування України. Підходи вчених до рекреаційного районування держави. Література 1. Бейдик О.О. Словник-довідник з географії туризму, рекреалогії та рекреаційної географї. – К.: Палітра, 1998. – 130 с. 2. Бейдик О.О. Рекреаційне районування // ГЕУ, в 3-х т. – К.: вид-во ім. М.П.Бажана, 26 – 1990, - Т.3. 3. Бейдик О.О. Рекреаційно-теристичні ресурси України: методологія та методика аналізу, термінологія, районування. – К.: ВПЦ “Київ у-т”, 2001. – 395 с. 4. Данилюк А. Історико-культурні туристичні ресурси України. Навчально-методичний посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2003.—82с. 5. Симоненко Б.К. Регіони України: проблеми розвитку. – К.: Наукова думка, 1997. 6. Туристичні ресурси України / Під ред. О.І.Лугова. – К.: Ін-тут туризму федерації профспілок України, 1996. – 352 с. 7. Мацола В.І. Рекреаційно-туристичний комплекс України. – Львів, 1997. – 259 с. 8. Здравницы Карпат. – Ужгород: Карпаты, 1985. – 136 с. 9. Граф Д. Природные потенциалы и ресурсы // Рациональное использование природных ресурсов и охрана окружающей среды. – М., 1982. – С. 87-89.
«ГЕОГРАФІЯ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ»
Історичні передумови виникнення та розвитку туризму Туризм – продукт тривалого історичного розвитку, передумови його лежать у далекій давнині. Подорожі древніх з метою вивчення нових територій. Паломництво. Зародження туризму в кінці ХУІІІ ст.. Томас Кук – перший організатор масової подорожі 1841 року. Перший конгрес Міжнародної спілки офіційних асоціацій з пропаганди туризму (Гаага, 1925р.). Організація Міжнародної спілки офіційних туристичних організацій – МСОТО (1947). Створення резолюцією Генеральної асамблеї ООН міждержавної Всесвітньої туристичної організації (1975р.).
Туризм: види та форми Туризм і подорожі. Туризм у ХХ ст.. Визначення туризму. Термін туристичної поїздки. Місце тимчасового відвідування. Вільний час. Туризм – масове явище і феномен ХХ століття. Елемент задоволення. Місце постійного проживання. Сезонність. Мета туризму. Громадська мораль і порядок. Виключення заняття роботою в місці тимчасового відвідування. Внутрішній і міжнародний туризм.
Географія туристичних ресурсів світу Туристичний інтерес. Туристичні ресурси. Екологія і туризм. Екологічність туризму і екологічний туризм. Національні парки і резервації. Печери. Замки. Чудеса світу. Найбільш відомі національні парки Африки, Азії, Австралії, Європи, Латинської Америки та США. Заповідник біблейської природи в Ізраїлі. Тематичні парки. Діснейленд. Географія туристичних потоків Особливості туристичних потоків. Внутрішньорегіональні та міжрегіональні туристичні потоки. Формування туристичних потоків у туристичних макрорегіонах світу.
Географія туризму з метою відпочинку і розваг Особливості географії туризму з метою відпочинку і розваг. Туризм з метою відпочинку і розваг в Європі. Туризм з метою відпочинку і розваг в Америці. Туризм з метою відпочинку і розваг в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Туризм з метою відпочинку і розваг в Африці, на Близькому Сході та в Південній Азії.
|