Структура апарату доказів, необхідних для написання есе
Доказ — це сукупність логічних прийомів обґрунтування істинності певного судження за допомогою інших, пов'язаних з ним суджень. Він пов'язаний з переконанням, але не тотожний йому: аргументація або доказ повинні спиратися на дані науки й суспільно-історичну практику, переконання ж можуть бути засновані на забобонах, непоінформованості людей у питаннях економіки й політики, видимості доказовості. Інакше кажучи, доказ або аргументація — це міркування, що використовує факти, щирі судження, наукові дані й переконує нас в істинності того, про що йде мова. Структура будь-якого доказу має три елементи: теза, аргументи і висновки або оцінювальні судження. Теза — це положення (судження), яке слід довести. Аргументи — це категорії, які використовують під час доведення істинності тези. Висновок — це думка, яка заснована на аналізі фактів. Оцінювальні судження — це думки, які ґрунтуються переважно на наших переконаннях, віруваннях або поглядах, які виражаються в емоційно-експресивній формі.
Рекомендований зразок титульної сторінки есе
ІV. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН КУРСУ
V. ПЛАН ЛЕКЦІЙНИХ ТА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ МОДУЛЬ 1 ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСНОВНІ ОЗНАКИ СОЦІОЛОГІЇ ЯК НАУКИ
ЛЕКЦІЙНИЙ КУРС
Тема 1. Соціологія як наука (2 год.) План 1. Передумови виникнення соціології як окремої науки. Взаємозв’язок соціології з природничими та суспільними науками. 2. Об’єкт та предмет пізнання соціології. Поняття соціального. 3. Структура соціологічного знання. 4. Функції соціології.
Тема 2. Становлення та основні етапи історичного розвитку соціології (4 год.) План 1. Періодизація розвитку соціологічного знання. Протосоціологія. 2. Позитивізм О.Конта та його основні ідеї розвитку соціології. 3. Г.Спенсер про суспільство як саморегульовану систему. Органістична концепція Г.Спенсера та її вплив на розвиток соціології ХІХ століття. 4. Основні принципи матеріалістичного вчення про суспільство К.Маркса: теорія класового конфлікту, теорія суспільного розвитку, концепція відчуження. 5. “Розуміюча соціологія” М.Вебера: торія соціальної дії, вчення про раціональність. 6. Концепція “соціологізму” Е.Дюркгейма: розподіл праці та вчення про солідарність. 7. Основні напрямки соціологічного теоретизування у сучасній соціології. 8. Розвиток соціологічної думки в Україні.
Тема 3. Організація та проведення емпіричного соціологічного дослідження (2 год.) План 1. Поняття соціологічного дослідження, основні види. 2. Основні стратегії дослідження в соціології. 3. Теоретична підготовка дослідницької програми. 4. Вибірка. Поняття репрезентативності дослідження.
|