Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Чвертьсуматор
Найпростішим двійковим сумуючим елементом є чвертьсуматор. Походження назви цього елемента випливає з того, що він має в два рази менше виходів і в два рази менше рядків у таблиці істинності в порівнянні з повним двійковим однорозрядним суматором. Найбільш вживані назви: елемент “сума по модулю 2” і елемент “виключаюче АБО”. Схема (рис. 1) має два входи а і b для двох доданків, що додаються, й один вихід S для суми. Роботу її відображає таблиця істинності (табл. 9.1), а відповідне рівняння має вигляд:

 

(1)

 

Таблиця 9.1. –Таблиця істинності чвертьсуматора

 

a b S

 

Рис. 9. 1. Графічне позначення чверть суматора

 

(2)

(3)

(4)

Схеми, отримані за рівняннями (2-4), приведені на рис. 9.2.

Рис. 9.2. Схеми чверть суматора

Напівсуматор (рис. 9.3) має два входи a і b для двох чисел, що сумуються і два виходи: S – сума, P – переніс. Позначають напівсуматор буквами HS (half sum – напівсума). Роботу його відображає таблиця істинності (табл. 9.2), а відповідні рівняння мають вигляд:

.

Рис. 9.3. Графічне позначення напівсуматора

Таблиця 9.2– Таблиця істинності напівсуматора

a b P S

 

З рівнянь випливає, що для реалізації напівсуматора потрібно один елемент “виключаюче АБО” і один двовходовий елемент І (рис. 9.3 б).

 Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 239. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия