Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розрахунок собівартості ремонту





Розрахунок собівартості виконується по видам ремонтів і включає наступні витрати: пряму заробітну плату електриків-ремонтників; преміальні та інші доплати; основну заробітну плату; додаткову заробітну плату; відрахування на соціальне страхування; витрати на матеріали; витрати на утримання та експлуатацію устаткування; цехові витрати; загальнозаводські витрати.

1. Пряма заробітна плата електриків – ремонтників, виконуючих планові ремонти визначаємо за формулами (4.4.1) та (4.4.2) /17, с. 17/:

 

Зп = СIV·Тп..р., (4.4.1)

Зк = СIV·Тк.р., (4.4.2)

де Тп.р і Тк.р – трудоємність поточного і капітального ремонту обладнання;

СIV – годинна тарифна ставка ремонтного робочого четвертого розряду, грн./год. (приймаємо 13,41 грн./год.)

Зп.б = 13,41 · 696,89 = 9345,29 грн.

Зк.б. = 13,41 · 588,81 = 7895,94 грн.

Зп.п. = 13,41 · 733,12 = 9831,13 грн.

Зк.п. = 13,41 · 495,58 = 6645,72 грн.

2. Преміальні та інші доплати Здоп, грн. можливі в розмірі 60% від прямої доплати за формулою (4.4.3) /17, с. 17/:

Здопл = 0,6 · Зпр, (4.4.3)

де Зпр – пряма зарплата за виконання ремонту

Здопл.П.Б. = 0,6 · 9345,29 = 5607,17 грн.

Здопл.К.Б. = 0,6 · 7895,94 = 4737,56 грн.

Здопл.П.П. = 0,6 · 9831,13 = 5898,67 грн.

Здопл.К.П. = 0,6 · 6645,72 = 3987,43 грн.

3. Визначаємо основну заробітну плату Зосн, грн. за формулою (4.4.4) /17, с. 17/:

Зосн = Зпр + Здопл; (4.4.4)

 

 

ЗоснП.Б = 9345,29 + 5607,17 = 14952,46 грн.

ЗоснК.Б = 7895,94 + 4737,56 = 12633,50 грн.

ЗоснП.П = 9831,13 + 5898,67 = 15729,80 грн.

ЗоснК.П = 6645,72 + 3987,43 = 10633,15 грн.

4. Додаткова заробітна плата Здод, грн. складає 10% від основної і визначається за формулою (4.4.5) /17, с. 17/:

Здод= 0,1 · Зосн; (4.4.5)

Здод.П.Б = 0,1 · 14952,46 = 1495,24 грн.

Здод.К.Б = 0,1 · 12633,50 = 1263,35 грн.

Здод.П.П = 0,1 · 15729,80 = 1572,98 грн.

Здод.К.П = 0,1 · 10633,15 = 1063,31 грн.

5. Відрахування на соціальні страхування Всоц.стр., грн. складає (38,11%) від основної та додаткової заробітної плати і визначається за формулою (4.4.6) /17, с. 17/:

Всоц.стр.= 0,3811 · (Зосн + Здод); (4.4.6)

Всоц.стр.П.Б= 0,3811 · (14952,46 + 1495,24) = 6268,21 грн.

Всоц.стр.К.Б= 0,3811 · (12633,50 + 1263,35) = 5296,08 грн.

Всоц.стр.П.П= 0,3811 · (15729,80 + 1572,98) = 6594,08 грн.

Всоц.стр.К.П= 0,3811 · (10633,15 + 1063,31) = 4457,52 грн.

6. Вартість матеріалів для виконання робіт приймається в відсотках до прямої зарплати. Приблизну вартість матеріалів в відсотках до прямої зарплати для різних груп обладнання можливо визначити по довідниковим даним.

Так для поточного ремонту – 75%, для капітального – 110%, тобто вартість матеріалів для поточного ремонту визначається за формулою (4.4.7) /17, с. 17/:

МП = 0,75 · ЗП; (4.4.7)

для капітального ремонту визначається за формулою (4.4.8) /17, с. 17/:

МК = 1,1 · ЗК; (4.4.8)

МП.Б = 0,75 · 9345,29 = 7008,96 грн.

МК.Б = 1,1 · 7895,94 = 8685,53 грн.

МП.П = 0,75 · 9831,13 = 7373,34 грн.

 

МК.П = 1,1 · 6645,72 = 7310,29 грн.

7. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання приймається в відсотках від заробітної плати. В середньому цей відсоток складає 617%. Значить витрати на управління і експлуатацію обладнання РЭ, грн. визначаємо за формулою (4.4.9) /17, с. 18/:

РЕ = 6,17 · Зосн; (4.4.9)

РЕ.П.Б = 6,17 · 14952,46 = 92256,67 грн.

РЕ.К.Б= 6,17 · 12633,50 = 77948,69 грн.

РЕ.П.П= 6,17 · 15729,80 = 97052,86 грн.

РЕ.К.П= 6,17 · 10633,15 = 65606,53 грн.

8. Цехові витрати Ц, грн., становлять 108% від суми основної зарплати і витрат на утримання і експлуатацію устаткування і визначаються за формулою (4.4.10) /17, с. 18/:

Ц = 1,08 ∙ (ЗоснЕ); (4.4.10)

ЦП.Б = 1,08 ∙ (14952,46 + 92256,67) = 114589,66 грн.

ЦК.Б = 1,08 ∙ (12633,50 + 77948,69) = 96818,08 грн.

ЦП.П = 1,08 ∙ (15729,80 + 97052,86) = 121805,27 грн.

ЦК.П = 1,08 ∙ (10633,15 + 65606,53) = 82338,85 грн.

9.Загальнозаводські витрати ВЗ, грн., становлять 514% від суми основної зарплати і витрат на утримання і експлуатацію устаткування і визначаються за формулою (4.4.11) /17, с. 18/:

ВЗ=5,14∙(ЗоснЕ); (4.4.11)

ВЗ.П.Б = 5,14 ∙ (14952,46 + 92256,67) = 551054,92 грн.;

ВЗ.К.Б = 5,14 ∙ (12633,50 + 77948,69) = 465592,45 грн.

ВЗ.П.П = 5,14 ∙ (15729,80 + 97052,86) = 579702,87 грн.;

ВЗ.К.П = 5,14 ∙ (10633,15 + 65606,53) = 391871,95 грн.

Всі результати розрахунків витрат на планові ремонти заносимо в таблиці 4.4.1 (Базовий варіант) і 4.4.2 (Проектний варіант)

Таблиця 4.4.1 - Витрати на планові ремонти (Базовий варіант)

Стаття витрат Поточний Капітальний
% Сума, грн. % Сума, грн.
Основна заробітна плата - 14952,46 - 12633,50
Додаткова зарплата   1495,24   1263,35
Відрахування на соціальне страхування 38,11 6268,21 38,11 5296,08
Матеріали   7008,96   8685,53
Витрати на утримання устаткування   92256,67   77948,69
Цехові витрати   114589,66   96818,08
Загальнозаводські витрати   551054,92   465592,45
Повна вартість   787626,12   668237,68

 

 

Таблиця 4.4.2 – Витрати на планові ремонти (Проектний варіант)

Стаття витрат Поточний Капітальний
% Сума, грн. % Сума, грн.
Основна заробітна плата - 15729,80 - 10633,15
Додаткова зарплата   1572,98   1063,31
Відрахування на соціальне страхування 38,11 6594,08 38,11 4457,52
Матеріали   7373,34   7310,29
Витрати на утримання устаткування   97052,86   65606,53
Цехові витрати   121805,27   82338,85
Загальнозаводські витрати   579702,87   391871,95
Повна вартість   829831,20   563281,60

 

Техніко-економічні показники і висновки

Для порівняння базового і проектного варіанта необхідно звести техніко-економічні показники в таблицю 4.5.1

 

Таблиця 4.5.1 – Техніко-економічні показники

Показники Одиниці виміру Величини показників
Базовий Проектний
1 Річний обсяг ремонтних робіт люд.-год. 1285,70 1228,70
Поточний ремонт люд.-год. 696,89 733,12
Капітальний ремонт люд.-год. 588,81 495,58
2 Вартість ремонтних робіт грн. 1455863,80 1393112,80
Поточний ремонт грн. 787626,12 829831,20
Капітальний ремонт грн. 668237,68 563281,60
3 Вартість однієї нормо-години грн. 1132,35 1133,81
Поточний ремонт грн. 1130,20 1131,91
Капітальний ремонт грн. 1134,89 1136,61

 

Порівнюючи отримані дані, можемо визначити економію за формулою (4.5.1) із /16. с.20/

Е = ВБ – ВП; (4.5.1)

Е = 1455863,80 – 1393112,80 = 62751,00 грн.

Загальний економічний ефект за рахунок збільшення міжремонтного періоду становить 62751,00 грн. Отже, обираємо проектний варіант.

 

 

ОХОРОНА ПРАЦІ







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 98. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Виды нарушений опорно-двигательного аппарата у детей В общеупотребительном значении нарушение опорно-двигательного аппарата (ОДА) идентифицируется с нарушениями двигательных функций и определенными органическими поражениями (дефектами)...

Особенности массовой коммуникации Развитие средств связи и информации привело к возникновению явления массовой коммуникации...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия