Задача № 6
В рішенні суду за позовом Діденка О.Б. до Дроздюка Р.Ю. зазначено: «Зобов'язати Дроздюка Р.Ю. повернути Діденку О.Б. костюм або якийсь інший одяг вартістю 200 грн». Які вимоги висуває ЦПК України до судових рішень? Яка структура судового рішення? Які вимоги ЦПК України було порушено суддею в даній ситуації? Задача № 7 До суду із позовною заявою про розірвання шлюбу звернулась гр. Петрик С.М. Під час попереднього судового засідання вона доповнила свої позовні вимоги про визначення місця проживання дитини. Суд ухвалив рішення про розірвання шлюбу, однак у рішенні суду не було визначено місце проживання їх неповнолітнього сина, хоча це питання обговорювалось у судовому засіданні та було вирішено по суті, що дитина залишається проживати із позивачкою. Як має діяти гр. Петрик С.М.? Напишіть процесуальний документ від імені Петрик С.М. Який процесуальний акт має ухвалити суд? Напишіть його.
Завдання до самостійної роботи: 1. Складіть проект: - судового рішення про стягнення суми боргу за договором позики; - ухвали суду про затвердження судом мирової угоди; - ухвали суду про призначення судово-психологічної експертизи у справі про компенсацію моральної шкоди потерпілому в ДТП. 2. Визначте, яку постанову (рішення чи ухвалу) повинен винести суд під час розгляду: а) заяви про виключення з акту опису належно йому на праві власності майна; б) заяви відповідача про передачу справи до суду за місце, його проживання; в) заяви про накладення арешту на автомобіль в порядку забезпечення її позову до колишнього чоловіка про поділ спільного сумісного майна; г) заяви про розгляд його позовної заяви щодо поновлення на роботі в закритому судовому засіданні; д) скарги про незаконне накладення штрафу за безбілетний проїзд у тролейбусі; е) заяви про відстрочку виконання судового рішення. Змістовий модуль 2. ПРОВАДЖЕННЯ ПО ПЕРШІЙ ІНСТАНЦІЇ. ТЕМА 4. Наказне провадження Лекції – 2 год. Семінарське заняття – 2 год. Ключові терміни та поняття до теми: Наказне провадження; судовий наказ. Питання до семінарського заняття: 1. Форма і зміст заяви про видачу судового наказу. 2. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ. 3. Порядок розгляду заяви про видачу судового наказу. 4. Зміст судового наказу. 5. Скасування судового наказу. Питання для самоперевірки 1. Надайте визначення судового наказу. 2. Розкрийте значення судового наказу. 3. Назвіть вимоги, за якими може бути видано судовий наказ. 4. У який формі видається судовий наказ? 5. Розкрийте зміст заяви про видачу судового наказу. 6. Яким чином та у якому розмірі сплачується судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу? 7. Назвіть підстави та наслідки відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу. 8. Розкрийте зміст судового наказу. 9. Назвіть підстави та порядок скасування судового наказу Реферати до теми: 1. Наказне провадження.
Завдання до самостійної роботи: 1. Складіть заяву про видачу судового наказу. 2. Складіть зразок судового наказу. 3. Перерахуйте випадки, коли видається судовий наказ. 4. Назвіть підстави скасування судового наказу Ситуаційні задачі Задача № 1 Бригада електромонтерів з 5-ти осіб уклала договір з ЖБК «Молодіжний», за яким зобов'язалась в парадних та інших підсобних приміщеннях будинку замінити електропроводку. Оскільки роботи було виконано неякісно, правління ЖБК відмовилось їх оплатити. Представник електромонтерів звернувся до суду про видачу судового наказу про стягнення суми, яка зазначена в договорі. Суд видав судовий наказ, за яким з рахунку ЖБК була стягнена сума, зазначена в договорі. ЖБК оскаржило судовий наказ. Що таке наказне провадження? Які особливості притаманні наказному провадженню в цивільному процесі? Чи може бути видано судовий наказ при спірній вимозі? Які процесуальні дії повинен був провести суд перш ніж видати судовий наказ? Чи були в даній ситуації порушення з боку суду? Який процесуальний порядок скасування судового наказу?
|