Знайдіть єдину правильну відповідь. 1. В чому полягає відмінність ціноутворення в умовах досконалої конкуренції від недосконалої конкуренції?
1. В чому полягає відмінність ціноутворення в умовах досконалої конкуренції від недосконалої конкуренції? а) в умовах досконалої конкуренції фірма розповсюджує свій вплив на меншу кількість суб’єктів, ніж в умовах недосконалої конкуренції; б) в умовах досконалої конкуренції фірма повинна пристосовуватися до існування ринкових цін, а в умовах недосконалої конкуренції вона може “диктувати” свою ціну; в) в умовах досконалої конкуренції фірма застосовує цінову дискримінацію, а в умовах недосконалої конкуренції – нецінову дискримінацію; г) не має правильної відповіді.
2. Якщо виробництво в галузі розподілено між декількома фірмами, які контролюють ринок, то така структура ринку називається: а) олігополія; б) досконала конкуренція; в) монополія; г) монополістична конкуренція.
3. Для олігополії не властиво: а) контроль над цінами; б) наявність невеликої кількості фірм; в) вільний вхід фірм в галузь; г) взаємозалежність фірм.
4. Свобода входу та виходу з ринку характерна тільки для: а) монополії; б) досконалої конкуренції; в) монополістичної конкуренції; г) вірні відповіді: б),в).
5. Олігополія передбачає: а) можливість фірми встановлювати ціну на ринку; б) максимізувати прибуток при рівності MC = MR; в) дію в галузі декількох великих фірм; г) подолання серйозних труднощів при входженні фірми в галузь; д) усі відповіді вірні.
6. Переваги монополістичної конкуренції над досконалою полягають у наступному: а) незначні витрати виробництва; б) більш низькі прибутки в довгостроковому періоді; в) більш низький рівень цін; г) більш широкий вибір товарів для споживача.
7. В галузі діє 3 великих фірми і 10 малих. Великі фірми отримують економічний прибуток, а маленькі тільки — бухгалтерський. Які джерела економічного прибутку великих фірм? а) завищення цін; б) пограбування споживачів; в) економія від масштабу виробництва; г) пограбування малих фірм.
8. Модель монополістичної конкуренції характеризується тим, що: а) крива попиту на продукцію фірми співпадає з кривою граничної виручки; б) гранична виручка дорівнює ціні за всіх обсягів випуску; в) крива попиту на продукцію фірми є спадною; г) крива попиту на продукцію фірми є горизонтальною прямою.
9. Довгострокова рівновага на ринку монополістичної конкуренції означає, що: а) ціна встановлюється на рівні мінімуму довгострокових середніх витрат; б) фірми не отримують економічного прибутку; в) ціна дорівнює граничним витратам; г) усі виробничі потужності задіяні.
10. Ринки досконалої і монополістичної конкуренції схожі тим, що: а) випускаються диференційовані товари; б) кожна фірма стикається з горизонтальною кривою попиту на свій продукт; в) на ринку присутні велика кількість покупців і продавців; г) випускаються однорідні товари; д) ринкова поведінка кожної фірми залежить від реакції її конкурентів.
11. Послідовники точки зору, що монополістична конкуренція достатньо ефективна і вигідна споживачам, стверджують, що: а) в умовах монополістичної конкуренції фірми виробляють ефективний, з точки зору ринку, обсяг продукції; б) диференціація продукту сприяє більш кращій реалізації різних смаків споживачів; в) в умовах монополістичної конкуренції досягається ефективне, з точки зору суспільства, використання ресурсів; г) всі наведені твердження вірні.
12. Олігополія – це ринкова структура, де функціонує: а) велика кількість конкуруючих фірм, що виробляють однорідний продукт; б) велика кількість конкуруючих фірм, що виробляють диференційований продукт; в) невелика кількість конкуруючих фірм; г) тільки одна велика фірма; д) тільки один великий покупець.
13. Для якої ринкової структури характерне утворення картелів? а) для монополістичної конкуренції; б) для досконалої конкуренції; в) для монополії; г) для олігополії.
14. Монополістична конкуренція виникає на ринках тих товарів, де еластичність попиту: а) як правило низька; б) більша за одиницю; в) приблизно дорівнює одиниці; г) може бути якою завгодно.
15. В умовах монополістичної конкуренції: а) Р = МR; в) Р < MR; б) Р > MR; г) Р < AR. 16. На відміну від чистої монополії, на ринку монополістичної конкуренції: а) відсутня монопольна влада; б) відсутня цінова дискримінація; в) крива попиту на товар фірми має спадний характер; г) вільний вступ та вихід з галузі.
17. Якщо фірма знизить ціну і конкуренти її підтримають, а якщо фірма підвищить ціну, а ніхто не буде наслідувати такий приклад, то мова йде: а) цінову війну; б) ламану криву попиту; в) цінове лідерство; г) високу цінову конкуренцію.
18. Гранична виручка не є нижчою, ніж ринкова ціна для фірми, що функціонує в умовах: а) досконалої конкуренції; б) монополії; в) монополістичної конкуренції; г) олігополії.
19. Найбільш вірогідно, що учасник картелю може збільшити свій прибуток: а) продаючи свої товари за нижчою ціною, ніж у інших учасників картелю; б) встановлюючи вищу ціну, ніж інші учасники картелю; в) обмежуючи випуск своєї продукції нижче встановленої квоти, щоб підвищити ціну; г) наполягаючи на тому, щоб картель постійно підвищував узгоджену ціну.
20. “Ламана” крива попиту для олігополіста обов’язково передбачає: а) розрив кривої MR; б) розрив кривої МС; в) що ціна товару не може повинна бути вище MR; г) що поведінка фірми не оптимальна.
|