Знайдіть єдину вірну відповідь. 1. Граничний продукт ресурсу в грошовому вираженні:
1. Граничний продукт ресурсу в грошовому вираженні: а) являє собою ціну продажу останньої одиниці продукту; б) дорівнює зміні обсягу виробництва при використанні додаткової одиниці ресурсу; в) дорівнює зміні загального розміру виручки при використанні додаткової одиниці ресурсу; г) неможливо визначити в умовах досконалої конкуренції; д) неможливо визначити в умовах недосконалої конкуренції.
2. Фірма мінімізує свої витрати тоді, коли: а) ціна всіх ресурсів однакова; б) граничні продукти всіх ресурсів однакові; в) граничні продукти ресурсів дорівнюють їх цінам; г) граничні продукти ресурсів дорівнюють нулю; д) вірна відповідь відсутня.
3. Конкурентна фірма, прагнучи максимізувати прибуток, повинна наймати додаткових працівників тільки в тому випадку, якщо: а) загальна виручка менше загальних витрат; б) граничний продукт праці в грошовому вираженні менший, ніж ставка заробітної плати; в) величина граничного продукту в грошовому вираженні зменшується; г) граничний продукт праці в грошовому вираженні перевищує ставку заробітної плати; д) величина граничного продукту в грошовому вираженні зростає.
4. Попит на ресурс залежить від: а) ціни продукту, що виробляється за допомогою даного ресурсу; б) цін ресурсів-замінників; в) цін взаємодоповнюючих ресурсів; г) ціни даного ресурсу; д) всі перераховані відповіді є вірними.
5. Якщо конкурентна фірма максимізує прибуток, продаючи продукцію за ціною 2 грн. за одиницю і купуючи ресурс за ціною 10 грн., то грошове вираження граничного продукту даного ресурсу дорівнює: а) 2 грн.; б) 5 грн.; в) 10 грн.; г) 20 грн.; д) неможливо визначити на основі вказаних даних.
6. Граничні витрати на оплату праці: а) являють собою збільшення змінних витрат при збільшенні обсягу продукції, що випускається, на одиницю; б) являють собою збільшення загальних витрат на працю при найманні на роботу додаткового працівника; в) являють собою збільшення постійних витрат при збільшенні обсягу продукції, що випускається, на одиницю; г) абсолютно нееластичні для монополіста; д) абсолютно еластичні для монополіста.
7. Коли конкурентна фірма досягає рівня виробництва, за якого грошове вираження граничного продукту кожного ресурсу дорівнює ціні цього ресурсу, то вона: а) отримує максимальний прибуток, але не обов’язково виробляє продукцію за мінімальних витрат; б) отримує максимальний прибуток за мінімальних витрат виробництва; в) виробляє продукт за мінімальних витрат, але не обов’язково отримує максимальний прибуток; г) не обов’язково отримує максимальний прибуток чи досягає мінімального рівня витрат; д) вірна відповідь відсутня.
8. Припустимо, що у виробництві продукту використовується праця (L) і капітал (К), МРL = 2; МРК = 5; РL = 1 грн., РК = 20 грн., MR = 3 грн. Щоб отримати максимальний прибуток фірма повинна використовувати: а) менше як праці, так і капіталу; б) більше праці, але менше капіталу; в) більше як праці, так і капіталу; г) більше капіталу, але менше праці; д) незмінну кількість праці і капіталу.
9. За інших рівних умов, попит на працю буде менш еластичний, якщо попит на продукт даного виду праці: а) є еластичний; б) характеризується одиничною еластичністю; в) є нееластичним; г) є абсолютно нееластичний; д) відсутній зв’язок між попитом на працю і попитом на продукт.
10. Відповідно з теорією граничної продуктивності крива попиту на працю на конкурентному ринку: а) співпадає з кривою граничного продукту в грошовому вираженні; б) співпадає з кривою граничних витрат на оплату праці; в) співпадає з кривою граничного продукту праці; г) не залежить від вартості продукту, що виробляється; д) співпадає з кривою граничних витрат продукту, що виробляється.
11. За інших рівних умов, попит на працю буде менш еластичний, якщо попит на продукт даного виду праці: а) є еластичний; б) характеризується одиничною еластичністю; в) є абсолютно еластичний; г) відсутній зв’язок між попитом на працю і попитом на продукт; д) є нееластичний.
12. Припустимо, що два працівника отримують разом заробітну плату 46 грн. в день. Коли конкурентна фірма наймає третього працівника, то їх сукупна заробітна зростає до 60 грн. в день. Можна стверджувати, що: а) граничний продукт кожного з перших двох працівників дорівнює 23; б) грошове вираження граничного продукту третього працівника дорівнює 14; в) грошове вираження граничного продукту праці кожного з перших двох працівників дорівнює 23; г) фірма не повинна наймати третього працівника; д) вірна відповідь відсутня.
13. Праця і капітал є ресурсами субститутами. Ціна капіталу зростає. Якщо ефект обсягу перевищує ефект заміщення, то: а) кількість капіталу, що купує фірма, буде збільшуватися, а кількість праці зменшуватися; б) кількість як капіталу, так і праці буде зменшуватися; в) кількість як капіталу, так і праці буде збільшуватися; г) кількість капіталу буде зменшуватися, а кількість праці збільшуватися; д) кількість капіталу залишиться незмінною, а кількість праці буде збільшуватися.
|