Робоча картка уроку
Перевірте себе: І рівень 1. Хто з письменників-романтиків вплинув на творчість Лермонтова? а) Дж. Байрон; б) Г.Гейне; в) О. Пушкін. 2. До якої з течій романтизму можна віднести творчість Лермонтова а) народно-фольклорної; б) гротескно-фантастичної; в) байронівської. 3. Яку роль відіграв Кавказ у житті та творчості поета? а) «поетична батьківщина»; б) місце ув’язнення; в) «призначення на страту». 4. Чим зумовлені мотиви самотності й смутку у творчості Лермонтова? а) хворобою; б) нещасливим коханням; в) трагічною долею батька та сина. 5. Чим викликаний песимізм у віршах Лермонтова? а) відсутністю життєвих ідеалів; б) самотністю; в) нерозділеним коханням. 6. Що сталося у громадському житті Росії протягом життя «двох сонць» російської поезії? а) зміна суспільно-політичного ладу; б) демократизація суспільного життя; в) розгром повстання декабристів
Оцініть себе _______(балів) ІІ рівень 1. Поясніть значення понять: «Морально-психологічний роман» __________________________ ____________________________________________________________ «Маленька людина» ______________________________________
2. Установіть відповідності: 1. «Я вчора цілий день думала, думала, придумувала різні нещастя… а сьогодні мені вже здається, що він мене не любить» 2. «Ти знаєш, що я твоя рабиня, я ніколи не вміла тобі перечити… І я буду за це покарана: ти мене розлюбиш!» 3. «Тепер ти віриш, що я тебе люблю? О, я довго вагалася, довго мучилась… але ти з мене робиш усе, що хочеш». 4. «Ваш зухвалий вчинок… Я повинна його вибачити, бо дозволили… Ви, може, хочете, щоб я перша сказала вам, що я вас люблю?»
1. «Еге ж, дуже чудний був, і, мабуть, багата людина: скільки в нього було різних дорогих штучок». 2. «… Любов дикунки не набагато краща за любов знатної пані, неуцтво і простосердність однієї так само набридає, як і кокетство іншої». 3. «Та я завжди знав, що він легковажна людина, на яку не можна покладатися… А, жаль, що він погано кінчить… та й не можна інакше!...» 4. «Історія душі людської, хоча б і дрібнішої душі, ледве чи не цікавіша й не корисніша за історію цілого народу…»
Оцініть себе _______(балів) ІІІ рівень Дайте розгорнуту відповідь на одне із запропонованих запитань: А. За що люблять і за що ненавидять Печоріна? Як сприймає Печорін таке ставлення до себе? Б. Образ маленької людини в романі М.Ю.Лермонтова. В. Історія людської душі в романі М.Ю.Лермонтова ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Оцініть себе _______(балів) Роман М.Лермонтова «Герой нашого часу» в російській критиці (Робоча картка уроку) (читаємо, думаємо, сперечаємося) Бєлінський звернув увагу на те, що «Герой нашого часу» - це не зібрання розрізнених повістей, а єдиний окремо або дивитися на них, як на окремі твори» «Лермонтівський роман – створення потужної душі: епізод «Мері» особливо хороший у художньому плані, Грушницькому ціни немає, - така істина в цьому обличчі; хороший по-своєму і лікар; і проти жінок нічого не скажеш, а все-таки! Усе-таки шкода, що Лермонтов витратив свій талант на зображення такої історії, як бридкий Печорін»
|