Термінологічний словник. Етнологія – наука про пізнання народів, прогресу і цивілізацій
Етнологія – наука про пізнання народів, прогресу і цивілізацій. Вживається як рівнозначний з етнографією, або позначає окрему дисципліну. Краєзнавство – збір, накопичення і популяризація відомостей про певну територію з різних точок зору: географії, геології, метеорології, рослинного і тваринного світу, населення, господарства, історії, культури тощо. Промислова революція (переворот) – перехід від ручного, ремісничо-мануфактурного до великого машинного фабрично-заводського виробництва, який розпочався в Англії у другій половині XVIII ст. і впродовж XIX ст. поширився на інші країни Європи, США та Японію. Туристична діяльність – послідовний ланцюжок дій з організації туристичних подорожей, що повторюються регулярно (щоденно). Туристичний район – це група туристичних комплексів, об'єднаних спільною територіальною структурою туристичного господарства. Туристичне краєзнавство – наука, яка вивчає туристичні ресурси регіонів України.
Методичні рекомендації до семінарського заняття 6 «Подорожі та туризмц світі у ХІХ – на початку ХХ ст.»
План
1. Основні чинники та напрямки розвитку туризму і системи гостинності у світі в XIX – на початку XX ст. 2. Туристична діяльність Томаса Кука. 3. Розвиток туризму на українських землях у складі Російської імперії в XIX – на початку XX ст. 4.Роль українського національно-культурного руху в розвитку туризму на українських територіях у складі Австро-Угорщини (друга половині ХІХ – початок ХХ ст.). 5. Туризм в українських землях у складі Польщі (1921-1939 рр.) Вивчаючи перше питання, радимо уважно ознайомитися із конспектом лекції. Доцільно з'ясувати соціально-економічний, політичний, суспільний ровиток провідний країн світу, а також з'ясувати, як це впливало на розвиток подорожей і туризму. Розглядаючи друге питання, доцільно проаналізувати біографію Т. Кука, а також вцілому зародження туризму у тоді провідній країні світу – Великобританії. Радимо вияснити, як прогресивний економічний розвиток країни сприяв розвитку там туризму і появі туристичної діяльності. Аналізучи третє, четверте і п’яте питання, варто пам’ятати, що українські землі були роз’єднані і мали колоніальний статус у складі різних держав. Незважаючи на це, там інтенсивними темпами розвивався туризм. Варто проаналізувати зародження нового напрямку туризму – краєзнавчого.
Завдання для самоперевірки знань Завдання 1. В якому році створена Міжнародна ліга туристичних асоціацій: - 1895 р.; - 1898 р.; - 1900 р.
|