Термінологічний словник. Автомобільний туризм – подорожі туристів до країн або місцевостей, що відмінні від їхнього постійного місця проживання
Автомобільний туризм – подорожі туристів до країн або місцевостей, що відмінні від їхнього постійного місця проживання, в яких основним засобом пересування виступає автомототранспорт. Всесвітня туристська організація (ВТО, з 2005 р. – ЮНВТО) – міжнародна міжурядова організація в галузі туризму. Створена у 1975 в Мадриді. День туризму – свято України. Відзначається щорічно 27 вересня. Припадає також на Всесвітній день туризму. Екотуризм або екологічний туризм – тип туризму, що полягає у подорожах до природних недоторканих людиною та, часто, природоохоронних територій, намагаючись не здійснювати великого впливу на цю територію. Зелений туризм (літній туризм) – це відвідування туристської місцевості у період вегетації флори. Круїз – морська подорож, зазвичай – по замкнутому колу з поїздками із портів у внутрішні райони країн. Рекреація – це система заходів, пов'язана з використанням вільного часу людей для їх оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності на спеціалізованих територіях, які розташовані поза їх постійним помешканням. Таймшер – форма володіння власністю у вигляді апартаментів в рамках комплексу апартготеля або право на безстрокове ексклюзивне використання апартаментів на основі розподілу часу на термін кратний тижню в кожному календарному році. Чартер – договір між власником транспортного засобу і наймачем на оренду всього транспортного засобу або його частини на певний рейс або термін.
Методичні рекомендації до семінарського заняття 7 «Розвиток туризму у світі у ХХ ст.» Готуючись до семінарського заняття, студентам слід уважно переглянути конспект лекцій, запропоновані викладачем та рекомендовану літературу. Ураховуючи великий масив теоретичного матеріалу і намагаючись зосередити увагу студентів на найбільш актуальних проблемах, пропонується здійснювати підготовку до семінарського заняття за планом: 1. Особливості розвитку туризму у XX ст. 2. Особливості туристичної індустрії у ХХ ст. 3. Діяльність міжнародних туристичних організацій.
Студенти мають бути готові до тестування з теми, яке має виявити їх рівень обізнаності з історією міжнародного туризму у ХХ ст. Водночас пропонуємо підготувати вдома письмову відповідь на такі питання: 1. Що сприяло розвитку туризму у ХХ ст.? 2. Чим можна пояснити зародження масового туризму у ХХ ст.? 3. Яку функцію виконують міжнародні туристичні організації?
Завдання для самоперевірки знань
|