Студопедия — Практична робота № 10
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практична робота № 10






Тема: Гідравлічний розрахунок дворових і внутрішньобудинкових газопроводів.

Мета: Набути навичок розрахунку дворових і внутрішньобудинкових газопроводів.

Міжпредметні зв'язки: фізика, математика, впровадження поліетиленових газопроводів, матеріалознавство, природні та штучні гази, експлуатація устаткування і систем газопостачання, гідравліка.

Методичне забезпечення: дидактичний матеріал.

Література:

1. Ионин А.А. Газоснабжение: Учеб. для вузов. - М.: Стройиздат, 1989. - 439 с.

2. Скафтымов Н.А. Основы газоснабжения. - Л.: Недра, 1975. - 343 с.

3. Газопостачання. Част. 1. Газопостачання населених пунктів /під ред. Єніна П.М. - К.: КДТУБА, 1997. - 119 с.

4. Жила В.А. Газовые сети и установки: Учеб. Пособие для сред. Проф. образования /В.А. Жила, М.А. Ушаков, О.Н. Брюханов. – М.: Издательский центр «Академия», 2003. – 272 с.

5. ДСТУ Б.А. 2.4 – 1 – 95. Умовні позначення трубопроводів. – К.: Укрархбудінформ, 1996. – 13 с.

6. ДСТУ Б.А. 2.4 – 4 – 99 (ГОСТ 21.101-97). Основні вимоги до проектної і робочої документації. – К.: Держстандарт України, 1999. – 57 с.

ХІД РОБОТИ

1. Вхідний контроль.

2. Ознайомлення із завданням для практичної роботи.

3. Виконання розрахунку.

4. Захист практичної роботи.

 

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Міські мережі зазвичай прокладаються під проїжджою частиною внутрішньоквартальних проїздів і вулиць. Ширина проїздів повинна забезпечувати необхідний розрив від будівлі до газопроводу. Величина розривів регламентується залежно від величини тиску в газопроводі. При тиску газу до 5 кПа величина розриву складає 2 м.

Глибина прокладання дворового газопроводу має бути не менше 0,8 м від поверхні землі до верхньої точки труби. У місцях, де не передбачається рух транспорту, глибину прокладання газопроводів можна зменшити до 0,6 м. Для поліетиленових газопроводів ці значення становлять відповідно 1,2 і 1,0 м.

У точці підключення внутрішньоквартального газопроводу до вуличного влаштовують пристрій, що вимикає у газовому колодязі (за умови, що загальна кількість приєднаних газових приладів перевищує 400).

Рис. 1. Схема газопостачання житлової групи.

Дворовий газопровід під землею підходить до газифікованого житлового будинку і на виході із землі розміщується у футлярі для запобігання механічному пошкодженню. Перед введенням в будинок на газопроводі встановлюється кран з ізоляцією – КШИ, що запобігає просуванню по газопроводу блукаючих електричних струмів.

У житлових і суспільних будівлях, дитячих і лікувальних установах, учбових закладах, підприємствах громадського харчування допускається використання газу тільки низького тиску. Відповідно до вимог ДБН В.2.5 – 20-2001 тиск газу в газопроводах, які прокладають всередині житлових будинків, повинен бути не більшим 3,0 кПа.

Газопроводи, які прокладають всередині будинку, необхідно передбачати із сталевих водогазопровідних труб по ГОСТу 3262-75*, а дворові газопроводи – як зі сталевих електрозварних прямо шовних (ГОСТ 10704-91), так і з поліетиленових (ДСТУ Б В.2.7-73-98).

Газопровід до введення в будинок прокладається відкрито з кріпленням до стін будинку за допомогою кронштейнів над вікнами першого поверху по дворовому фасаду будинку. Система газопостачання будинку складається з введення в будинок, внутрішніх мереж, газоспоживаючих приладів і установок, а іноді газорегулювальних установок.

Рис. 2. Введення підземного газопроводу у будинок

1 - газопровід дворовий сталевий; 3 - газопровід внутрішньобудинковий сталевий; 4 - арматура запірна; 5 - з'єднання ізолююче фланцеве; 6 - футляр; 7 - трубка контрольна

Введення газопроводу в будинок здійснюється в приміщення, де встановлені газові прилади. У житлових будинках доводиться робити окремі введення в кожну секцію і встановлювати стояки для розподілу газу по поверхах. Введення влаштовуються в нежитлові приміщення, доступні для огляду газопроводів - сходові клітки, кухні, коридори. При повітряній прокладці біля стіни будинку і розміщення кухонь з боку двору доцільними є введення в кухні; при прокладці квартальної мережі по технічних підпіллям або технічних коридорах введення робиться в кухні або сходові клітки через перекриття над підвалами.

Пристрої, що відключають на газопроводах, що прокладаються в житлових і суспільних будівлях встановлюються для відключення стояків, обслуговуючих більше 5 поверхів, перед лічильниками, перед кожним газовим приладом. Пристрої, передбачені для відключення стояків, слід встановлювати по можливості зовні будівлі.

Стояки можуть розміщуватися в сходових клітках або кухнях (якщо кухні розміщені одна над іншою). Прокладка стояків в житлових приміщеннях не допускається. Розташування стояків вибирається з умов скорочення довжини будинкової мережі. При розташуванні стояків в сходових клітках збільшується довжина відведень до квартир, та зате зменшується кількість стояків і їх сумарна довжина. Не можна прокладати газопроводи через вентиляційні канали, шахти ліфтів, приміщення сміттязбірників, димарі.

У місцях введення і виведення газопроводу з підлоги передбачають футляри.

Кінці яких повинні виступати над підлогою не менше чим на 30 мм.

Газопроводи усередині будівлі прокладаються також відкрито з кріпленням до стін, що не згорають, за допомогою кронштейнів.

Газові плити дозволяється встановлювати в кухнях заввишки не менше 2,2 м, що мають вікно з кватиркою або фрамугою і вентиляційний канал, кубатурою приміщення не менше 8 м3 на дві конфорки, 12 м3 - на 3 конфорки і 15 м3 - на чотири конфорки.

До плити трубопроводи приєднують за допомогою косинця і згону.

Корковий кран встановлюють на вертикальній ділянці підведення на висоті 1100 мм від підлоги.

Газові водонагрівачі з відведенням продуктів згорання в димарі можуть встановлюватися у ванних кімнатах, суміщених санітарних вузлах при об'ємі не менше 7,5 м3 і наявності вентиляційних каналів.

Опалювальні котли і ємкісні водонагрівачі можуть встановлюватися в нежитлових приміщеннях об'ємом не менше 7,5 м, в кухнях об'ємом на 6 м3 понад необхідний для газових норм. У цих випадках мають бути дотримані всі вимоги для цих приміщень. У кухнях, ваннах, суміщених санітарних вузлах установка газових приладів не допускається, якщо вони розташовані в підвальних приміщеннях без природного освітлення або якщо вони розташовані в цокольних і підвальних приміщеннях при газопостачанні зрідженими газами.

Газові водонагрівачі встановлюють на відстані 970—1200 мм від низу корпусу до підлоги. Водонагрівачі сполучають з димарем трубами з покрівельної сталі. Діаметр труби має бути не менше діаметру патрубка на приладі для відведення димових газів. Довжина вертикальної ділянки труб над тягопереривником має бути не менше 0,5 м, а горизонтальної ділянки не більше 3 м в нових будинках і 6 м в побудованих раніше. Ухил труб роблять 0,01 у бік водонагрівача.

Діаметр підведення до газових плит і водонагрівачів типу АГВ і АОГВ потужністю до 60 кВт рівний 15 мм, а до проточних водонагрівачів типу ВПГ потужністю 11 кВт і більш – 20 мм. Схема установки газових приладів на кухні показана на рис. 3.

Газовий лічильник рекомендується встановлювати біля газового стояка на відведенні до плити. Місце установки і габарити монтажного вузла газового лічильника повинні займати мінімальний корисний об'єм приміщення. Лічильники розміщуються на капітальних стінах на висоті від 1,0 до 1,6 м від підлоги до низу лічильника. При установці лічильника відстань по горизонталі від краю лічильника до осі найближчого пальника плити повинна складати не менше 0,8 м (ДБН В.2.5-20-2001 Газоснабжение).

 

Рис. 3. Установка газових приладів







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 2254. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.025 сек.) русская версия | украинская версия