В багатьох радіотехнічних системах (радіолокаційних, системах багатоканального радіозв’язку) інформація передається з допомогою послідовності прямокутних радіоімпульсів. В таких системах на вході радіоприймачів за звичай ставлять резонансні частотно вибірні системи при проходжені яких, сигнали зазнають деяких спотворень. Для установленя характеру спотворень знайдемо сигнал на виході такої класичної частотно-вибірної системи як послідовний коливальний контур при
. Скористаємося операторним методом. Операторна схема заміщення при нульових початкових умовах показана на рис. Зображення напруги на конденсаторі очевидно дорівнює:
,
де:
- резонансна частота послідовного коливального контуру;
.- декремент затухання.
Для знаходження оригіналу скористаємося формулами розкладання (першою формулою Хевісайда). Нехай параметри елементів контура відповідають коливальному режиму. Тоді многочлен у знаменнику має чотири корені:
,
,
,
. Тут
- частота власних коливань контуру.
Отже

Якщо частота впливу співпадає з резонансною частотою контуру (
), а контур високодобротний (
), то
.
Характер зміни напруги на конденсаторі високодобротного контуру при збуджені на резонансній частоті має вигляд гармонічного коливання у якого амплітуда промодульована експонентою. З часом, напруга на виході наближається до усталеного, стаціонарного значення (рис). При цьому, при незначних декрементах затухання, амплітуда стає ’’фантастичною’’, проте її установлення триває досить довго. Іншими словами - явище резонансу, характерне для усталеного режиму, довго не наступає.
На частотах збудження
, що відрізняються в незначній мірі від резонансної частоти контуру та незначних затуханнях (
), на початковій стадії перехідних процесів (
) формула () трансформується у наступну
.
По своєму характеру це амплітудно модульовані коливання з частотою модуляції
значно меншою від частоти джерела
(рис). Такий характер модульованих коливань відомий під назвою биття.
Основные уравнения гидродинамики
План:
1. Уравнение неразрывности для элементарной струйки и потока жидкости
2. Уравнение Бернулли для элементарной струйки
3. Уравнение Бернулли для потока реальной жидкости
4. Уравнение равномерного движения