Правоосвітньої діяльності
Практичне заняття 6. Автоматизований бібліотечний комплекс (АБК)
Завдання
1. Видати всі документи, автором яких є Борисов В.І. без використання довідника. 2. Повторити пункт 1 з використанням довідника. 3. Видати всі документи із заданим значенням ключового слова “Договір оренди”. 4. Повторити пункт 3 з використанням відповідного словника. 5. Видати всі документи з датою видання до заданого року (1917). 6. Видати всі документи, для яких задано ПІБ автора (Борисов В.І.), Ключевое слово – Уголовный кодекс; год издания – >1991; язык украинский. 7. Видати всі документи, що належать хоча б одному з трьох заданих авторів (Борисов В.І., Грошевой Ю.М., Бажанов М.І.). 8. Видати всі документи, релевантні запиту “Наукова спеціальність 12.00.08” И “Мова роботи” (укр.) ИЛИ “Наукова спеціальність 12.00.09” И “Мова роботи” (укр.). 9. Видати всі документи, які одночасно задовольняють заданій умові (ключове слово) і ознаці новизни. 10. Знайдені документи скопіювати у свій текстовий файл. 11. Видати всі документи (журнали) із заданою назвою (“Адвокат”) за 2000, 2001 та 2003 роки.
Ключі до виконання завдань
1. Необхідно виконати наступні команди: Поиск/ Все каталоги і в екранній формі, що розкрилася, задати в першому сегменті ім’я вибраного пошукового параметра (Автор), в другому – значення вибраної умови (=, <=, >=, <>), у третьому сегменті ввести значення пошукового параметра, який задається (Борисов В.І.) і в четвертому – логічну умову “ И” або “ Или ”, якщо це необхідно. Команда Выполнить запрос. 2. Виконати команди: Справочники/Авторы, ввести необхідний контекст (Борисов В.І.), виконати команду Выполнить запрос і перейти по гіперпосиланню Борисов В.І. до списку знайденої літератури. 3. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому сег-менті вибрати Ключевое слово, у другому – умову, у третьому ввести ключове слово “Договір оренди”. 4. Команди: Справочники/Ключевое слово. Увести необхідний контекст “ Договор аренды”, виконати команду Выполнить запрос і перейти по гіперпосиланням до списку знайденої літератури. 5. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому сег-менті вказати Год издания, у другому – умову (<), у третьому – значення 1917. 6. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому рядку першого сегмента вказати: Автор (Борисов В.І.), у другому – Ключевое слово (Уголовный кодекс), у третьому – Год издания (1991) з умовою (>). 7. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому рядку вказати: Автор, умову (=),контекст (Борисов), умову (Или); у другому – повторити попередні зі своїм контекстом (Грошевой Ю.М.); третій рядок повторює перший зі своїм контекстом. Команда Выполнить запрос. 8. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому рядку вказати: Тематика, умову (=), контекст (12.00.08), умову для другого рядка (И); у другому рядку вказати: Язык издания, умову (=), контекст (укр.) та умову (Или) у четвертому розділі для наступних двох рядків за аналогією з двома попередніми. 9. Команди: Поиск/Все каталоги. У першому рядку вказати: Ключевое слово, умову (=), контекст (право) і в додаткових умовах поставити мітки R Научные и учебные издания, R Новые поступления (1 месяц). Команда Выполнить запрос. 10. Виділити знайдені документи та скопіювати у буфер (права кнопка миші). Відкрити свій файл і вставити дані з буфера. 11. Виконати команди: Поиск/Периодика. У першому рядку: Название издания, умова (=), контекст (адвокат), умова для другого рядка (И). У другому рядку: Год издания, умова (>=), контекст (2000), умова для третього рядка (И). У третьому рядку: Год издания, умова (<=), контекст (2000). Команда Выполнить запрос.
Матеріал для роздумів і осмислення 1. Поясніть поняття “е-бібліотека”. Як Ви його розумієте? [4, с. 158] 2. Як Ви розумієте термін “Відкритий контент”? [3] 3. Поясніть зміст термінів “ web -сервер-2.0” і “Бібліотека – 2.0”. [8] 4. Як утворюється поняття “довгий хвіст” в інформаційних ресурсах електронних бібліотек? [8, с. 18-19] 5. Дайте визначення поняття “клієнт-серверна технологія роботи”. [18, 20] 6. Як Ви оцінюєте умови введення даних для пошукового запиту в АБК: строге дотримання правил введення – це плюс чи мінус? 7. У чому Ви бачите відмінності між формуванням простого одноелементного запиту з використанням відповідного довідника і без нього? 8. У чому Ви бачите переваги й недоліки використання довідників? 9. У чому полягає особливість багатоелементного запиту? Чи можна сформулювати складний запит з використанням довідників? 10. Дайте коротку характеристику системи електронних ресурсів бібліотеки. 11. Чи є можливості розширення області пошуку документів в електронному каталозі і що вони дають користувачеві? 12. Чи є відмінності і які вони при пошуку інформації в розділах: Все каталоги, Периодика, Статьи? 13. Чи є в системі можливості імпорту знайдених документів у інші додатки?
Тема 7. Комп’ютерні технології в нотаріальній діяльності, цивільному, кримінальному,
|