Коригування трудомісткості робіт з ЩО виконуємо за формулою
, (4.4) де – нормативна трудомісткість робіт ЩО: – відкоригована трудомісткість робіт ЩО; – коефіцієнт механізації робіт ЩО. Визначаємо коефіцієнт механізації робіт ЩО за формулою (4.5) де М– доля механізованих робіт в ЩО,% Нормативні трудомісткості ТО–1,ТО–2 та ПР беремо із дод. А1, таблиця 1 (4.6) де – трудомісткість робіт СО. Нормативний пробіг автомобіля до КР (LКР) беремо із таблиці 24 додаток Б5 Час простою автомобіля в ТО і ремонті ( ДТО.ПР) беремо із таблиці 25, додаток Б6 (4.7) де Д Д – час на доставку автомобіля на АРЗ і в зворотному напрямку, днів; – нормативний час простою автомобіля в КР, днів. Нормативний час простою автомобіля в КР () беремо із таблиці 25, додаток Б6 (4.8) де нормативна періодичність до ТО–1 і ТО–2 Періодичність ТО може бути зменшена власником ДТЗ до 20% в залежності від умов експлуатації ДТЗ. ІІ–ВАРІАНТ Коригування періодичності ТО–1 виконуємо за формулою: = (км), (4.9) де – скоригована періодичність ТО–1 за коефіцієнтами; – коефіцієнт, що враховує категорію умов експлуатації (див. додаток А2, таблиця 4); – коефіцієнт, що враховує природно – кліматичні умови (див. дод. А2, таблиця 6). (км), (4.10) де – скоригована періодичність ТО–2 за коефіцієнтом. Трудомісткість ЩО, ТО–1. ТО–2, СО коригується за формулами = (люд.год.), (4.11) де – коефіцієнт, що визначає долю механізованих робіт при виконанні обслуговування; – коефіцієнт, що враховує модифікацію рухомого складу та організацію робіт з ТО і ПР (див. додаток 2, таблиця 5) Тщо – відкоригована трудомісткість ЩО. визначаємо за формулою: = (4.12) де М – доля механізованих робіт при проведенні ЩО (%) нормативна трудомісткість ТО–1. = (люд.год.), (4.13) де відкоригована трудомісткість ТО–1; – коефіцієнт, що враховує пробіг автомобілів з початку експлуатації (див. додаток А2, таблиця 7). (люд.год.), (4.14) де – відкоригована трудомісткість ТО–2; – нормативна трудомісткість ТО–2. Трудомісткість СО визначаємо за формулою, вказаною у І–варіанті.
, (4.15) де – скоригована трудомісткість поточного ремонту; – коефіцієнт що враховує кількість технологічного – сумісного рухомого складу (див. додаток А2, таблиця 8). Визначаємо трудомісткість контрольно–діагностичних робіт при виконані ТО і ПР. Трудомісткість діагностування входить до трудомісткості ТО і ПР за видами робіт, тому
, (4.16) де – трудомісткість виконання діагностичних робіт при загальній діагностиці Д1; – частина трудомісткості ТО–1,яка припадає на загальні діагностичні роботи; Рекомендується: = 0,005 для причепів і напівпричепів = 0,008 для автобусів, позадорожних автомобілів та автомобілів–самоскидів = 0,15–0,2 для легкових і вантажних автомобілів. , (4.17) де – трудомісткість контрольно–діагностичних робіт при виконані поелементного діагностування – частина трудомісткості ТО–2,що припадає на поглиблену діагностику. Рекомендується = 0,02 для причепів і напівпричепів =0,05–0,08 для автобусів позадорожних автомобілів і автомобілів–самоскидів = 0,1–0,15 для легкових та вантажних автомобілів.
(4.18) де – трудомісткість контрольно–діагностичних робіт при виконані ПР; – частина трудомісткості ПР,яка припадає на загальне та поглиблене діагностування; Рекомендується: =0,03 для причепів напівпричепів =0,02–0,05 для іншого рухомого складу Визначаємо скорегований пробіг автомобілів до КР за формулою
(4.19) де – скоригований пробіг автомобіля до КР за коефіцієнтами. – нормативний пробіг автомобіля до КР (див. додаток Б5, таблиця 24)
|