Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Хід уроку. І. Організаційний момент.





І. Організаційний момент.

Знайте, друзі: дітворі

Можна тільки у дворі

Гратись, бігати, стрибати

Чи м’яча гуртом ганяти.

На дорозі ж – знає кожний –

Гратися ніяк... (не можна!)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

На стікерах написані (чи зображені) назви різних предметів: шарф, черевики на високих підборах, ланцюжок, кросівки, сумка з довгою ручкою, довга парасолька тощо. Вчитель зачитує їх і за підказкою учнів наклеює на плакаті з написами “Безпечно в натовпі” і “Небезпечно в натовпі”.

Після цього обговорюються підготовлені ситуації, які діти знайшли в ЗМІ.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Як ви знаєте, кожна людина в Україні має право на навчання. З 1 по 4 клас ви навчались в початковій школі й рідні відводили вас на уроки і забирали після них. У 5 класі ви стали дорослішими і батьки вже покладаються на вашу самостійність. Можливо, хтось з вас живе далеко від школи. На сьогоднішньому уроці ми складемо перелік можливих небезпек на маршруті “Школа - дім”, ви дізнаєтесь, як їх уникати і передбачати, повторимо правила дорожнього руху.


ІV. Вивчення нового матеріалу.

Однією з небезпек сучасного міста є рух транспорту. І водій, і пішохід прагнуть дістатися з одного пункту до іншого призначеними для цього дорогами. Часто шляхи пішоходів і транспортних засобів перетинаються. Хто ж повинен звільнити дорогу? Переміщення потоків людей і автомобілів регулюються правилами дорожнього руху.

Для того, щоб зменшити ризик для водіїв і пішоходів, на дорогах створено та встановлено допоміжні засоби – світлофори, переходи, острівці безпеки.

Заповнимо таблицю “На допомогу пішоходові”.

 

Засіб, що допомагає пішоходові Світлофор Знак “Підземний перехід” Знак “Пішохідний перехід” Знак “Діти на дорозі”
Призначення        

Пригадайте, якими правилами дорожнього руху ви кожен день користуєтесь.

§ Переходити дорогу слід тільки на зелене світло світлофора, по переходах або в спеціально позначених місцях.

§ Не слід поспішати переходити вулицю відразу ж після того, як загорілося зелене світло: автомобілі, що йдуть на великій швидкості, можуть не встигнути загальмувати, особливо взимку чи після дощу.

§ Підійшовши до проїжджої частини, треба припинити бесіду із супутниками і сконцентрувати свою увагу на дорозі.

§ Не можна квапливо перебігати дорогу, навіть якщо ви спізнюєтеся на автобус або тролейбус, доганяєте друзів чи з іншої причини.

§ Обходити автобус і тролейбус потрібно ззаду.

 

Відкрийте робочі зошити на стор. 10 прочитайте “Поради друга” і запам’ятайте їх на все життя.

Складіть речення з наведених слів: дороги, дві смуги, які мають, називаються, понад, багатосмуговими.

Особливої уваги від пішохода вимагає багатосмугова дорога – дорога, якою транспортні засоби рухаються в кілька рядів.

При переході багатосмугової дороги слід користуватися наступними правилами:

Якщо дорога регулюється світлофором:

! Переходьте лише на зелене світло світлофора.

! Якщо не встигаєте перейти всі смуги, зупиніться на осьовій лінії або острівці безпеки.

! Дочекайтеся наступного зеленого сигналу і закінчіть перехід.


Якщо дорога не регулюється світлофором:

! Перш ніж розпочати перехід, зупиніться, прислухайтеся, уважно огляньте дорогу.

! Подивіться ліворуч і переходьте тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко.

! Обов’язково зупиніться на осьовій лінії або острівці безпеки, прислухайтеся, подивіться праворуч і уважно огляньте дорогу.

! Продовжуйте переходити дорогу тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко.

Щоб оцінити відстань до автомобілів, що рухаються по смугах, зверніть увагу на опори електромереж. Відстань між ними – 50 м. Безпечною для переходу є відстань 100-150 м, тобто машина повинна бути за 2-3 опори від тебе.

Слід враховувати також швидкість наближення автомобілів по смугах. Якщо машина їде дуже швидко, краще почекати, поки вона проїде. Потім починати перехід.

А тепер пограємо в гру, яка називається «Ураган» (діти, у яких є спільне, про що говориться, міняються місцями): ураган для тих, хто під’їжджає до школи автобусом, тролейбусом, маршруткою, йде пішки…

А тепер послухайте таку історію:

“Осінь. Цілий день іде дощ, але Василькові треба до бібліотеки. Прихопивши парасольку, він вийшов на вулицю. Дощ гучно тарабанив по парасольці, заглушуючи всі інші звуки. Хлопчик озирнувся довкола. Машин не було поблизу видно. Опустивши парасольку, він рушив через дорогу. Раптом почувся різкий звук автомобільного сигналу і гальм. Він побачив, як автомобіль на мокрій дорозі розвернуло задом наперед. На щастя, ніхто на постраждав.”

ü Як ви думаєте, чого не врахував Василько? (дощ зменшив оглядовість і заглушив звук автомобіля, що наближався)

ü Що може заважати побачити або почути наближення транспорту? (транспорт, який стоїть на дорозі, зменшує оглядовість. Шум літака, потяга, іншого транспорту на дорозі заглушує звук)

ü Як ви думаєте, де найнебезпечніше переходити дорогу: на перехресті, на зупинці, на відкритій ділянці дороги? (найбільша кількість ДТП трапляється на зупинках, адже транспорт, який стоїть, зменшує оглядовість).

А тепер давайте проаналізуємо вашу дорогу від дому до школи, ваш маршрут. Учні перераховують небезпечні місця, а вчитель записує їх на дошці і вказує, як правильно їх долати.

V. Узагальнення та систематизація знань.

Відкрийте підручники на стор. 24 і виконайте завдання за допомогою блок-схеми, що на стор. 23.

VІ. Підсумки уроку.

Учні (якщо є можливість, то всі сідають в коло) по черзі закінчують речення: “Дорога – мій добрий друг, якщо...”

VІІ. Домашнє завдання.

§ 3 підручника.

Дайте відповідь у вигляді листа на лист дівчинки Оксани (роздрукований на аркушах паперу):

“Щоразу, як мені доводиться переходити вулицю, я дуже нервую. Частенько, зробивши кілька кроків на дорогу, повертаю назад. Якось я завагалася посеред дороги і раптово кинулася назад до тротуару. Через це ледь не сталася аварія. Що мені робити?”

 

 







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 516. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

Броматометрия и бромометрия Броматометрический метод основан на окислении вос­становителей броматом калия в кислой среде...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия