Розділ ІІІ. Соціальна складова здоров’я людини
Тема: Безпечна поведінка. Тема уроку 25: Безпека на воді. Мета: розглянути з учнями можливі небезпеки під час купання та розваг на воді; обговорити позитивний і негативний вплив води на організм людини; ознайомити учнів з основними правилами поведінки на воді, пояснити причини виникнення та способи уникнення судоми; вчити дітей розумно виходити з несприятливих ситуацій і пояснити способи їх уникнення. Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І.А. Репік, картки, фішки для оцінювання, папір для роботи в групах, таблиця ”Нещасні випадки на воді”, стікери із написами предметів. Хід уроку І. Організаційний момент. Все від нього навкруги Набирається снаги. Тільки ранок настає, Виглянь у віконце! Всім воно життя дає, Променисте... (сонце) ІІ. Актуалізація опорних знань. Учні по черзі називають поради для тих, хто змушений їхати в переповненому транспорті, а також зачитують дібрані газетні або журнальні матеріали про ДТП. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. На здоров’я людини впливає багато чинників. Серед них і природні. Сонце, повітря і вода – головні умови існування людини і суттєві чинники зміцнення її здоров’я. Береги річок, морів, озер, ставків – чудові місця для відпочинку, а плавання – один із найкорисніших видів руху. Однак відпочинок біля води потребує особливої обережності. Сьогодні ви дізнаєтеся, як передбачати небезпеки й уникати їх на берегах водойм, як не розгубитися і надати першу допомогу тому, хто переоцінив свої сили і гукає про допомогу.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Як ви гадаєте, яку користь приносить нам сонце? Повітря? Вода? А всі разом? Дійсно, літній відпочинок біля води допомагає нам зміцнити свій організм, зробити його більш стійким до різних захворювань. Та, нажаль, іноді під час такого відпочинку трапляються нещасні випадки. Давайте складемо разом правила, яких необхідно дотримуватись під час купання: § Не перегріватися на сонці. § Не запливати на глибину. § Уникати місць, які заросли водоростями. § Берегти свій плавальний засіб (надувний круг, матрац) від перегрівання, гострих предметів. § Не пірнати в незнайомих місцях. § Не купатися в морі під час шторму понад три бали.
Відкрийте підручники на стор.158 і визначте ознаки безпечного і небезпечного пляжу. Фізкультхвилинка
Давайте разом заповнимо таблицю “Нещасні випадки на воді”.
Нещасний випадок може статися з кожним і в будь-якому місці. Якщо поблизу є лікар або інший медичний працівник, то за першою допомогою слід звернутися до них. Якщо ж фахівців поруч немає, то допомогу надають ті, хто перебуває біля потерпілого. Нерідко допомога, подана вчасно, рятує життя або запобігає розвиткові тяжкого захворювання. Дуже важливо вміти надавати собі допомогу в надзвичайних ситуаціях. Однією з небезпек є судома. Якщо звело ногу, треба на кілька секунд зануритися з головою у воду, випрямити ногу й сильно потягнути рукою ступню за великий палець. У водоймах з великою кількістю рослин пливіть на самій поверхні води, намагаючись не робити різких рухів. Якщо руки або ноги заплутались у водоростях, прийміть положення “медуза” (наберіть в легені повітря і лягайте на воду, розслабивши руки і ноги) і звільніться. Якщо вас захопило течією, пливіть за нею, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега. Міжнародна організація Червоного Хреста радить пам’ятати, що не можна купатися, коли: · Ви надто втомлені. · Вам надто холодно. · Вам надто жарко.
|