Хід уроку. І. Організаційний момент.
І. Організаційний момент. Дзвоник всім нам дав наказ: До роботи взятись враз! Розпочнемо свій урок, Тож назад не зробиш крок. Будем ми трудитись гарно, Не мине й хвилинки марно! ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Що потрібно зробити, якщо під час купання в холодній воді ногу звела судома: а) потерти уражене місце; б) уколоти м'яз шпилькою; в) сильно ущипнути скорочений м'яз; г) швидко пливти до берега. 2. Як поводитись, якщо почалися дрижаки під час купання: а) продовжувати купатись із компанією; б) вийти на берег і зачекати інших; в) вийти з води, зігрітись і відпочити; г) плавати на спині.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Ви сьогодні дізнаєтесь, що таке автономна ситуація, вивчите правила поведінки під час небезпечних ситуацій. Запишемо тему уроку в зошит. ІV. Вивчення нового матеріалу. Ви вже знаєте, як безпечно поводитись у різних життєвих ситуаціях, до кого можна звернутися по допомогу. А от якщо поблизу нікого немає – людина залишається наодинці, тобто потрапляє в автономну ситуацію. Наприклад, сім'ю на човні віднесло в море. Найважливіше в автономній ситуації – самостійно, без участі інших людей допомогти собі, боротися за виживання. Заповнимо таблицю.
Більшість людей в автономній ситуації охоплюють страх, зневіра, безпорадність. Дехто не може зосередитись і знайти вихід із ситуації, що загрожує життю і здоров'ю. Зневірена людина втрачає здатність діяти, приймати правильні рішення, а отже, і можливість врятуватися. Та страх в автономній ситуації може і допомагати. Людина, яка боїться, готується до небезпеки і обдумує можливі варіанти порятунку. Отже, як потрібно діяти в автономній ситуації? Під завалом. У містах і селах можливі вибухи газу у квартирах, аварії на виробництвах, зсуви ґрунтів. Через руйнування будівель людина може опинитись під завалом. У таких ситуаціях треба діяти так: · створити навколо вільний простір, відсунути подалі гострі предмети, чимось укритися, влаштуватися якомога зручніше; · постійно подавати сигнали – стукати твердим предметом по металевих трубах, батареях. Це допоможе знайти потерпілого; · не впадати у відчай, адже людей рятували навіть на 10-ту добу. У ліфті. Якщо ліфт зупинився між поверхами, діяти треба так: § У жодному разі не намагатися вийти з нього самотужки. § Зв'язатися з диспетчером по переговорному пристрою. Наполегливо просити допомоги. § Якщо переговорний пристрій не працює або відсутній, стукати і кликати на допомогу мешканців будинку. Вони зателефонують у ремонтну службу ліфтів та повідомлять твоїх батьків. § Не пустуйте у ліфті із запальничками та сірниками. Пожежа в ньому вкрай небезпечна. Під час горіння пластмасові панелі виділяють отруйні речовини. Вентиляція у шахті ліфта призводить до поширення вогню. Шансів для порятунку зовсім мало.
|