Фізкультхвилинка. Прокинулись ведмедики,
Прокинулись ведмедики, До сонця потягнулись. Швиденько повернулись. Присіли два-три рази, А потім підстрибнули, Повільно походили Й зарядку закінчили. На жаль, між однолітками часто виникають суперечки. Висміюють тих, хто старанно вчиться або отримує низькі бали. Можуть ображати того, хто відрізняється зовнішнім виглядом: надто високого чи низького, повного чи худого. Принизливі прізвиська псують настрій, заважають вчитися. Часто глузують над новачками. Як правило, ініціатором таких дій є хтось один, а інші учні підтримують його або мовчки спостерігають. Як же діяти тому, кого ображають? Як ви вважаєте? (відповіді учнів) Щоб вистояти у нелегкій ситуації, краще не сприймати образи близько до серця, спробувати знайти однодумців. Найчастіше через деякий час образи припиняються. Але все одно потрібно звернутися по допомогу до батьків, учителів чи шкільного психолога. Якщо хтось з однокласників відволікає вас на уроці, тактовно скажіть йому, що вам необхідно вчитися. Якщо ж це не допомагає, попросіть вчителя пересадити вас на інше місце. Якщо сильніші "товариші" відбирають у слабших або менших кишенькові гроші, на такі "жартівливі" спроби намагайтеся відповісти жартами. Можна ще й серйозно попередити кривдника, що його дії – злочин, і обов’язково слід звернутися по допомогу до класного керівника, чергового вчителя чи будь-кого з дорослих. У вашому віці хлопчики хочуть спілкуватися здебільшого з хлопчиками, а дівчатка – з дівчатками. Вважають, що з дітьми протилежної статі їм буде нецікаво. І через це іноді багато втрачають. Хлопчикам і дівчаткам можна знайти спільні інтереси, щоб разом цікаво проводити дозвілля. Робота в групах А тепер об’єднайтесь у дві групи – хлопчиків і дівчаток. 1. Запишіть п’ять улюблених ігор. 2. Порівняйте ці два списки. Чи є між ними щось спільне? (Наприклад, і хлопчики, і дівчатка відзначили комп’ютерні ігри чи збирання пазлів) 3. Чи знаєте ровесників, які не люблять властивих для їхньої статі ігор? Наприклад, хлопців, які не захоплюються футболом, або дівчаток, які байдужі до ляльок. 4. Чи знає хтось дітей, яким до вподоби ігри, що характерні для протилежної статі? Наприклад, дівчаток, які збирають моделі автомобілів, або хлопчиків, що люблять куховарити чи вишивати. Отже, не існує суто хлоп’ячих чи суто дівчачих розваг. А тепер назвіть щонайбільше ігор, цікавих для тих і тих. V. Узагальнення та систематизація знань. Учні залишаються в тих же групах – хлопчиків і дівчаток. Їм дається ситуативне завдання: 1. На шкільну дискотеку хлопчики і дівчатка принесли кілька різних за стилем музичних записів. Одні хотіли танцювати реп, інші – диско. Вечірка зривалася. Вчителі дали 5 хвилин, щоб діти домовилися. Інакше дискотеку припинять. Запропонуйте вихід із цієї ситуації. 2. Сергійко розповідає про новенького, якому придумали прізвисько. Сергійкові хлопчик сподобався, і він просить поради, як їм потоваришувати. Запропонуйте, що робити Сергійкові, як поводитися новенькому в класі. VІ. Підсумки уроку. Жахливі слова
Що б ви сказали цим дітям? Яку б пораду дали?
VІІ. Домашнє завдання. § 19, 21, 24 підручника. Скласти словесний портрет ідеального друга або подруги і записати в зошиті.
Розділ ІV. Психологічна і духовна складові здоров’я людини Тема: Спілкування і здоров’я. Тема уроку 32: Спілкування з дорослими. Повага до старших і молодших, слабших і немічних, членів сім’ї. Практична робота: "Моделювання ситуації допомоги старшим і молодшим, слабким і немічним". Мета: ознайомити учнів з правилами спілкування з дорослими, вказати на значення поваги до себе та інших людей, розвивати почуття власної гідності й неповторності; вчити поважати себе та інших людей. Розглянути особливості поведінки з рідними, знайомими, незнайомими людьми. Виховувати культуру поведінки. Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І. А. Репік, кольоровий папір, картки, фішки для оцінювання, папір і завдання для роботи в групах, ватман, плакат із зображенням сонячної системи, картки із домашнім завданням.
|