Студопедия — Розділ ІV. Психологічна і духовна складові здоров’я людини
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розділ ІV. Психологічна і духовна складові здоров’я людини






Тема: Спілкування і здоров’я.

Тема уроку 33: Протидія виявам насильства в учнівському середовищі.

Мета: розширювати знання учнів про правила поведінки в школі; ознайомити учнів зі значенням формування корисних звичок у спілкуванні, протидія виявам насильства в учнівському середовищі; пояснити дітям, як важливо в житті бути ввічливим, поступатися один одному; повторити й закріпити знання про мовний етикет спілкування; прищеплювати відповідальність за свої вчинки перед собою і перед іншими.

Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І. А. Репік, фішки для оцінювання, папір і завдання для роботи в групах, ватман, таблиця "Прояви насильства", кружечки та фломастери для гри "Твій врожай";

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну то всядьтеся зручніше,

Й попрацюємо скоріше!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

üЯких правил необхідно дотримуватися, спілкуючись з дорослими?

üЯк ви допомагаєте батькам вдома? А бабусям і дідусям?

üА як ви можете допомогти вчителям?

üЧи потребує ще хтось нашої уваги?

üЯк ви виконали домашнє завдання? (учні на вибір вчителя зачитують виконане домашнє завдання)

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Людина формується як особистість не тільки завдяки власній індивідуальності, але й спілкуванню та взаємодії з іншими людьми. Проте вплив суспільства на людину має як позитивні, так і негативні вияви. Одним з негативних є насильство над людиною. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як протидіяти насильству.

 

ІV.Вивчення нового матеріалу.

Ви вже знаєте, що кожна дитина має право на самовизначення, свободу самовираження, захист особистості від будь-якого виду насильства. Але учні не завжди вміють мирно розв’язувати свої проблеми. Тому серед вас трапляються сварки, бійки, знущання над слабшими (прізвиська, обзивання, кривляння, штовхання). Буває й таке, що "сильніші" учні вимагають гроші у інших дітей. Це найнебезпечніші прояви насильства. У таких випадках винуватці та їхні батьки несуть відповідальність за законом.

Зазвичай у подібних конфліктах беруть участь кілька осіб. Серед них:

· Агресор – той, хто здійснює насилля.

· Спільники – ті, хто підтримує агресора.

· Жертва – той, з кого сміються, кого ображають.

· Байдужі спостерігачі – ті, хто нічого не робить, щоб припинити насилля.

· Захисник – той, хто стає на захист жертви.

Насильством над дітьми може відбуватися в родині (дії старших братів або сестер, батьків), на вулиці (дії незнайомих людей), а також у школі (дії старших школярів та однокласників).

Розгляньте вчинки школярів і визначте, чи є вони насильством над людиною чи діями, які можна дозволити (з’єднайте стрілками).

 

 

    Сховав пенал    
         
    Підставив підніжку    
         
    Не дав ударити однокласника    
         
    Забрав у кривдника портфель    
Насильство       Вчинки, які дозволяються
    Забрав гроші у малят    
         
    Погрозив не дружити з тим, хто піде на урок    
         
    Не поступився місцем старшокласникові в буфеті    

 

Мозковий штурм

Як протидіяти насильству в шкільному колективі?

Вчитель записує основні пункти:

– У разі морального тиску не поступайтеся і нічого не бійтеся – ви праві.

– Коли вам погрожують однокласники або старшокласники, не показуйте, що вам страшно, наполягайте на своїх правах – іноді достатньо однієї впевненості у своїй правоті.

– Якщо ваші прохання не діють на кривдників, зверніться по допомогу до друзів, учителів або класного керівника, розкажіть про ситуацію батькам.

– Якщо у вас забирають гроші, вас б’ють і принижують, не мовчіть, відразу розкажіть про це дорослим. Що раніше ви попросите про допомогу, то швидше її отримаєте.

– Не слухайте тих, хто каже, що ви нашіптуєте, ябедничаєте; якщо це говорить твій кривдник, то смішно зважати на нього, а якщо ваші приятелі, то нехай краще запропонують свою допомогу.







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 459. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия