Робочого каналу
Це співвідношення визначаємо як відношення потоку, що падає на приймальну площадку до величини ефективного порогового потоку фотоприймача: де -пороговий ефективний потік,що реєструється приймачем від реального джерела з температурою T=1500K. Велечина ефективного порогового потоку визначається по формулі: де -пороговий ефективний потік,що реєструється приймачем від АЧТ при температурі TАЧТ ; kАЧТ –коефіцієнт використання приймачем випромінювання АЧТ з температурою TАЧТ.; kДж.-коефіцієнт використання приймачем випромінювання реального джерела з колірною температурою TДж. Ці коефіцієнти розраховуються за такими формулами: де , -функція спектрального розподілу відносної густини потоку випромінювання,відповідно для АЧТ із температурою TАЧТ та реального джерела з температурою TДж.=1500K; -функція спектрального розподілу чутливості фотоприймача (довідникові дані); -спектральний коефіцієнт сірості вольфраму; -спектральне пропускання світлофільтра. де -ширина смуги пропускання підсилювального тракту (приймаємо ) Тоді підставляючи наші дані одержимо: 4.1.4 Розрахунок коефіцієнта КАЧТ Температура еталоного АЧТ,використаного при атестації нашого проиймача ТАЧТ= =573К. Визначимо коефіцієнт використання приймачем випромінювання еталоного джерела kАЧТ за формулою за методом трапецій: Для достатньої точності приймаємо Δ =0,2 мкм. Таблиці для розрахунку kе приведені в Додатку. Отже одержимо: На рис 4.2 приведено графічне знаходження ke.
Рис.4.2 До розрахунку kе Розрахунок коефіцієнта kДж. Для обчислення чисельника інтегралу…..виберемо спектральний діапазон обмежений функцією пропускання фільтру для робочого каналу. Брати ширший діаразон довжин хвиль нерацірнально,оскільки у інших ділянках спектру підінтегральна функція рівна нулю.Всі розрахунки проведені в програмі Origin,а дані для обрахунку наведини у Додатку таблиця 1. KДж.=0.00133929
Рис.4.2 Графічне знаходження чисельника kДж. для робочого каналу Знайдемо інтегральну чутливість приймача по реальному випромінювачу за наступною формулою:
Рис.4.3Графік випромінювання реального джерела при 1500К(площа знаменика kДж.).
|