Робочого каналуДоверь свою работу кандидату наук!
Це співвідношення визначаємо як відношення потоку, що падає на приймальну площадку до величини ефективного порогового потоку фотоприймача:
де Велечина ефективного порогового потоку визначається по формулі:
де kАЧТ –коефіцієнт використання приймачем випромінювання АЧТ з температурою TАЧТ.; kДж.-коефіцієнт використання приймачем випромінювання реального джерела з колірною температурою TДж. Ці коефіцієнти розраховуються за такими формулами:
де
Тоді підставляючи наші дані одержимо:
4.1.4 Розрахунок коефіцієнта КАЧТ Температура еталоного АЧТ,використаного при атестації нашого проиймача ТАЧТ= =573К. Визначимо коефіцієнт використання приймачем випромінювання еталоного джерела kАЧТ за формулою за методом трапецій:
Для достатньої точності приймаємо Δ Отже одержимо:
На рис 4.2 приведено графічне знаходження ke . Рис.4.2 До розрахунку kе Розрахунок коефіцієнта kДж. Для обчислення чисельника інтегралу…..виберемо спектральний діапазон обмежений функцією пропускання фільтру для робочого каналу. Брати ширший діаразон довжин хвиль нерацірнально ,оскільки у інших ділянках спектру підінтегральна функція рівна нулю.Всі розрахунки проведені в програмі Origin,а дані для обрахунку наведини у Додатку таблиця 1.
KДж.=0.00133929
Рис.4.2 Графічне знаходження чисельника kДж. для робочого каналу Знайдемо інтегральну чутливість приймача по реальному випромінювачу за наступною формулою:
Рис.4.3Графік випромінювання реального джерела при 1500К(площа знаменика kДж.).
|