Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ





Независимо от способа вставки номеров страниц, для удаления всех номеров во вкладке Вставка в группе Колонтитулы щелкните по кнопке Номер страницы и в появившемся меню выберите команду Удалить номера страниц (см. рис. 13.10).

Удалить номера страниц можно также в режиме работы с колонтитулами. Для этого выделите номер страницы или рамку надписи, в которой он расположен, и нажмите клавишу Delete.

Если при работе с колонтитулами были установлены различные колонтитулы для четных и нечетных страниц, удалять номера страниц надо отдельно на четных и нечетных страницах.


 


 


 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ І КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до проведення лабораторної роботи з теми:

“Total Commander”

 

 

З дисципліни

„Інформатика та комп’ютерна техніка”

 

 

Херсон 2007

Методичні вказівки до проведення лабораторної роботи “Total Commander” для студентів усіх спеціальностей /М.Д.Лубяна, О.Є.Огнєва. – Херсон, ХНТУ, 2007

 

 

Рецензент:

Дурман М.О., к.т.н.,

Доцент кафедри Інформатики та КТ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО на засіданні кафедри

Протокол №____ від ________________________

Зав.кафедрою_____________Ф.Б.Рогальський,

К.т.н., професор

Відповідальний за випуск

Ф.Б.Рогальський, к.т.н., професор,

 
завідуючий кафедрою Інформатики і комп’ютерних технологій


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА

 

РОБОТА З ДИСКАМИ, ПАПКАМИ І ФАЙЛАМИ В СЕРЕДОВИЩІ

TOTAL COMMANDER

 

Мета роботи — дослідження можливостей файлового менеджера Total Commander.

 

 

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

Існують програми, які служать не для отримання якого-небудь конкретного результату, а покликані тільки полегшити роботу з іншими програмами. Ці програми називають файловими менеджерами.

Всі ці програми призначені для виконання різних дій з дисками, папками (званими також директоріями, каталогами або папками(folders)) і файлами:

наочно і повно відображати вміст дисків, папок, файлів з їх різними характеристиками;

відображати дерево каталогів на диску з можливістю переходу в потрібний каталог за допомогою вибору його і вказівки на цьому дереві, а також створення, переміщення, перейменування і видалення каталогів;

просто, зручно і наочно копіювати, перейменовувати, переміщувати і видаляти файли (як по окремості так і декілька одночасно);

виконувати команди в режимі емуляції (імітації) роботи в MS DOS;

змінювати атрибути (характеристики і властивості) папок і файлів;

виконувати стандартні дії (перегляд вмісту, запуск на виконання) для файлів різних типів;

архівувати інформацію (папки і файли) для наступного зберігання і копіювання в мінімальному по розмірах вигляді і виконувати різні операції з архівами і багато що інше.

Однією з них є програма Total Commander (TC).

Total Commander - є файловим менеджером Windows, подібно Провіднику.

З іншого боку Total Commander - це сучасний аналог Norton Commander в Windows, який успадкував і зберіг простоту використання, надійність і зручності в роботі від Norton Commander, але в той же час отримав сучасний інтерфейс користувача і багаті можливості по індивідуальній настройці під вимоги конкретного користувача.

Total Commander (раніше WinCmd) - файловий диспетчер для Windows™, на зразок Провідника Windows. Однак Total Commander використає інший підхід: у нього дві постійних панелі пліч-о-пліч, як у добре відомій DOS-оболонці (NC).

От деякі основні характеристики Total Commander:

- Функції клавіатури, близькі до оригіналу (NC для DOS).

- Підтримка Drag&Drop за допомогою миші.

- Розширене копіювання, переміщення, перейменування й видалення елементів файлової структури (допускається видалення непустих каталогів).

- Робота з архівами так само, як з підкаталогами. Ви можете легко копіювати файли в архів і з нього. Відповідна программа-архиватор викликається автоматично. Підтримуються PKZIP, ARJ, LHA, RAR, UC2, ACE, TAR, GZ й TGZ.

- Меню "Запуск" (команди, обумовлені користувачем) для розміщення в меню, що випадає, часто використовуваних вами DOS- або Windows-програм. Поточний каталог й/або файл під курсором може бути переданий додатку.

- Командний рядок для простого запуску програм з параметрами, для цього треба просто набрати ім'я програми або нажати Ctrl+Enter або Ctrl+Shift+Enter для додавання файлу під курсором у командний рядок.

- Розширений пошук файлів, включаючи пошук тексту в будь-яких файлах, у т.ч. на декількох дисках.

- Убудований переглядач файлів (F3 або Alt+F3) для перегляду файлів БУДЬ-ЯКОГО РОЗМІРУ в шестнадцатеричном, двійковому або текстовому форматі з використанням набору символів ASCII (DOS) або ANSI (Windows). Ширину рядка й розмір шрифту тепер можна набудовувати.

- Внутрішній распаковщик від Info-Zip, що дозволяє розпаковувати архіви ZIP без виклику зовнішньої програми! Вихідний код, написаний на Turbo Pascal, безкоштовний і може бути отриманий безпосередньо від автора.

- Набудовує панель, що, інструментів із кнопками для запуску зовнішніх програм або внутрішніх команд меню.

- головне меню, Що Набудовує.

- Внутрішні распаковщики для форматів ZIP, ARJ, LZH, GZ, TAR, RAR й ACE.

- Внутрішній ZIP-пакувальник, заснований на бібліотеці ZLIB від Jean-loup Gailly.

 

Плагины й мови

Плагины - це розширення Total Commander, написані мною самою або третьою особами. Плагины збільшують функціональність Total Commander. Є 4 основних типи плагинов:

1. Архиваторные плагины

Вони використаються для розпакування певних типів файлів, звичайно архівних форматів. Деякі архиваторные плагины також дозволяють створювати нові архіви підтримуваного типу й модифікувати існуючі архіви. Приклади:

Плагин для

- упакування/розпакування архівів BZIP2, формату, схожого на убудований GZIP;

- створення списку файлів в обраних каталогах, що корисно для каталогізації цілих дисків;

- створення командного файлу для обраних файлів, наприклад, для кількаразового пакетного копіювання.

2. Плагины файлової системи

Плагины файлової системи доступні через панель Мережного оточення. Вони звичайно забезпечують доступ до якихось частин вашого комп'ютера, куди немає доступу через імена дисків, або до яких-небудь вилучених систем. Приклади:

Плагин для доступу до

- пристрою Windows CE або PocketPC, підключеному до вашого комп'ютера;

- вилученим Web-серверам по HTTP-протоколі, щоб завантажити файли загальним списком;

- поштовому серверу.

3. Плагины внутрішньої програми перегляду

Плагины внутрішньої програми перегляду відображають спеціальні типи файлів в убудованому переглядачі (Lister), а також на панелі швидкого перегляду (Ctrl+Q). Приклади:

Плагины для відображення

- баз даних DBF;

- файлів PDF (формат Adobe для документів);

- вихідного коду для C, Pascal, Java і т.д. з підсвічуванням синтаксису.

4. Інформаційні плагины

Інформаційні плагины покликані вирішувати кілька завдань: пошук по специфічних властивостях і відомостям про вміст файлів, відображення цієї інформації у файлових списках і використання її в інструменті групового перейменування для додавання в ім'я файлу. Приклади:

- теги mp3 (Виконавець, Заголовок, Альбом і т.д.);

- інформація про цифрові фотознімки, що зберігається в заголовках EXIF в JPEG-файлах (діафрагма, витримка, спалах і т.п.);

- атрибути файлу, такі як час створення, номер версії програми й т.п.

5. Додаткові мови

Не вхідні в основний дистрибутив Total Commander додаткові мови, такі як росіянин, китайський й ін., також доступні на нашій домашній сторінці. Вони можуть бути встановлені або автоматично (за допомогою подвійного щиглика на архіві з язиковими файлами), або вручну, розпакуванням архіву в потрібний підкаталог (за замовчуванням це підкаталог Language, що входить у каталог Total Commander).

 







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 382. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия