Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Підготовка вчителя в Україні (1917-2010 рр.).
Станом на жовтень 2011 в Україні підготовка педагогічних працівників здійснюється у

24 класичних, 25 педагогічних, гуманітарних і гуманітарно-педагогічних університетах,

2 академіях

4 інститутах,

47 педагогічних коледжах та училищах

9 індустріально-педагогічних технікумах.

 

З 1907 по 1920 в діяв Київський Фребелівський інститут. 1916–1920 — у структурі Фребелівського педінституту функціонують: народні школи, вище початкове училище, український дитячий садок. Комплекс навчально-наукових установ при Фребелівському інституті розширюється у зв'язку із відкриттям нових відділень (українське, позашкільне). Серед нових навчально-допоміжних закладів — педагогічна лабораторія та амбулаторія педагогічної патології, зала ручної праці, бібліотеки (педагогічна, загальна, дитяча), вечірня школа для дорослих, клуб для підлітків. Відбувається приєднання до інституту педагогічного музею (згодом перейменованого на дитячий музей «Праці та творчості»)

Інститути Народної Освіти — вищі педагогічні навчальні заклади, створені в УРСР, починаючи з Харківського (1920 року), на базі університетів і педагогічних закладів. Готували працівників освіти для загальноосвітніх і професійних шкіл усіх типів і виховних закладів.В реальності ж, ІНО було створено фактично на теренах усіх українських університетів, коли, замість цілої низки факультетів в кожному українському університеті було утворено два-три: соціального виховання (три-чотирирічні), професійної освіти (чотирирічні), інколи — робітничий факультет (трирічний).В 1930—1933 роках вже на базі ІНО для підготовки професійних кадрів створено інститути соціального виховання та інститути професійної освіти за принципом фахової орієнтації, а самі університети — відроджено.

Сокальське педагогічне училище — педагогічний навчальний заклад у місті Сокаль, Львівської області, що діяв з 1944 по 1958.

4 грудня 1834 р. - Фактичне відкриття при Київському університеті Св. Володимира „особливого виховного закладу” - Педагогічного інституту, що пізніше став за основу НПУ ім. Драгоманова  

73.Звільнення школи і педагогічної науки від орієнтації на ідеологію, від впливу авторитарно-адміністративної педагогіки (80-90 роки).

Починаючи з другої частини 80х років в українській культурі, зокрема, і в освіті відбувся ряд метаморфоз пов’язаних демократизацією політики в СССР.

25 серпня 1988 газета «Літературна Україна» виступила зі Зверненням до працівників освіти, в якій закликали внести докорінні зміни у зміст навчання і виховання, виходячи із засад педагогічної мудрості народу. Згодом подібний заклик з’явився у виданнях для батьків

В 1989 було засноване Товариство української мови імені Т.Шевченка, в тому ж році прийнято закон «Про мови», що проголосив українську державною. Активізувалась діяльність молодіжних організацій. В 1998 створений Народний рух України. Помітні зміни відбулись в житті шкіл і ВНЗ. Створювались студентські братства, що виявляли відчутну громадську активність ( голодування 2-17 жовтня 1990р на підтримку українського суверенітету й відставки голови Ради міністрів В.Масола)

Після проголошення незалежності Україна одна з перших держав на пострадянському просторі прийняла Закон «Про освіту» . Відбулось відродження елітарних шкіл – гімназій, ліцеїв, коледжів. Підвищився престиж університетської освіти, внаслідок утворення нових ВНЗ і реорганізації старих. Відроджується традиційний дитячий і молодіжний рух (об’єднання «Сокіл», Спілка української молоді), національний скаутський рух.

; березня 1992р. Президент Леонід Кравчук видав указ про створення Академії педагогічних наук України «як вищої галузевої наукової установи», завданнями якої є: комплексний розвиток педагогічної науки, модернізація освіи, узагальнення вітчизняного та зарубіжного педагогічного досвіду. На I з’їзді педагогічних працівників України (грудень 1992р) було заслухано і обговорено «Україна XXI століття. Державна програма «Освіта», схвалено і доопрацьовано впродовж наступного року.

 Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 1099. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия