Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тестування. Тест 1.
Модуль 2. Тема: „Історія школи і педагогіки слов’янських народів до 1917 р.; Історія вітчизняної школи і педагогіки з 1917 р. по теперішній час”

Розділ 2.1. Школа і педагогіка Київської Русі (IX-XIV століть).

Розділ 2.2.Українська педагогіка епохи Відродження (XVII-XVIII століть).

Розділ 2.3. Школа і педагогіка України і Російської імперії (друга половина XVIII століття).

Розділ 2.4. Педагогічна думка другої половини XIX століття.

Практичне заняття 1. Вітчизняна педагогіка XIX – XX століття.

Тестування. Тест 2.

Глосарій (бібліографічний словник).

Література.

 

 


Модуль 1.

ІСТОРІЯ ШКОЛИ І ПЕДАГОГІКИ ЗА РУБЕЖЕМ

Розділ 1.1. Виникнення освіти і виховання в світовій цивілізації

Зміст

Предмет і принципи історії педагогіки.

Підходи світової науки до виникнення виховання. Виховання в первісному суспільстві.

Виникнення перших шкіл в світовій цивілізації.

Виховання в Стародавній Греції.

Древньогрецькі філософи про формування особистості (Сократ, Платон, Аристотель, Демокрит).

Школа і педагогіка Стародавнього Риму.

Ключові слова: історія педагогіки; предмет історії педагогіки; принципи історії педагогіки (об’єктивності, історизму, логічного взаємозв’язку); біологічний, релігійний, соціологічний та культурологічний підходи до виникнення виховання; піктограми, папіруси, манускрипти; школи писців і жерців, рамсеум, ієрогліфи, агели, криптії, ефебія, калокагатія; гінекей, школи граматистів, кефаристів; гімнасія, академія, школи риторів.

Цілі та завдання вивчення розділу 1.1.

Успішне вивчення розділу 1.1. дозволяє:

Мати уяву про предмет та завдання історії педагогіки, підходи світовій науки до виникнення виховання; про виникнення перших шкіл, про школи стародавнього Риму.

Знати основні найдревніші школи мирової цивілізації, виховну систему Древньої Греції та перші педагогічні теорії (філософські ідеї античного світу).

Володіти ключовими поняттями: історія педагогіки; предмет історії педагогіки; принципи історії педагогіки; біологічний, релігійний, соціологічний та культурологічний підходи до виникнення виховання; піктограми, папіруси, манускрипти; школи писців і жерців, рамсеум, ієрогліфи, агели, крипті, ефебія, калокагатія; гінекей, школи граматистів, кефаристів; гімнасія, академія, школи риторів.

Методичні рекомендації до вивчення розділу 1.1.

При вивченні Розділу 1.1. важливо узагальнити на основі аналізу понять „історія педагогіки”, „принципи історії педагогіки”, „підходи історії педагогіки” основні категорійні ознаки кожного з понять; проаналізувати виховні ідеали Стародавньої Греції, Стародавнього Риму та зробити порівняльний аналіз цих виховних систем.

Вивчаючи пункт 1, зупиниться на основних принципах історико-педагогічних знань.

Вивчаючи пункт 2, зверніть увагу на різницю між підходами світової науки до виникнення виховання як суспільного явища, та проаналізуйте виховання у первісному суспільстві.

Вивчаючи пункт 3, проаналізуйте найдревніші школи у людській цивілізації.

Вивчаючи пункт 4, проаналізуйте, яке значення має географічне положення країни на формування виховного ідеалу. Спробуйте виділити основні відмінності в організації виховання в стародавній Спарті та Афінах.

Вивчаючи пункт 5, охарактеризуйте філософсько-педагогічні погляди древньогрецьких філософів.

Вивчаючи пункт 6, зробіть аналіз системи виховання й навчання в Стародавньому Римі.

Предмет і принципи історії педагогіки

Становлення нової освітньої системи в сучасній Україні вимагає фахівців, які володіють знаннями кращих національних освітніх традицій, а також педагогічною спадщиною всього людства. Природно, що в зв'язку з цим виникає необхідність залучитися до основ історико-педагогічної науки. Історія педагогіки порівняно молода наука, дослідження даної науки відносять в ХІХ століттю.

Історія педагогіки – це наука, яка вивчає ретроспективне становлення і розвиток освітніх і виховних систем від найдревніших часів до наших днів.

Предметом історії педагогіки є процес виникнення, становлення і розвитку основних педагогічних категорій: «навчання», «освіта», «виховання», педагогічних систем і концепцій, а також унікального досвіду освітньої і виховної практики.

В основу вивчення історії педагогіки покладений культурологічний підхід, по якому ретроспектива освітніх і виховних систем розглядається як пласт педагогічної культури, який, у свою чергу, є складовою частиною загальнолюдської культури.Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 509. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия