Допомога: [Кількість дітей]*150
18. Побудувати перехресний запит в якому підрахувати середню оцінку з кожної дисципліни кожного студента 1 курсу (маючи на увазі, що з деяких дисциплін може бути більше одного іспиту). Перехресний запит — це спеціальний тип запиту, який відображає результати в сітці, яка схожа на аркуш Microsoft Office Excel. Перехресні запити зводять значення та групують їх за двома наборами даних — в одному наборі дані розташовуються по вертикалі (заголовки рядків), а у другому — вгорі по горизонталі (заголовки стовпців). Наприклад, за допомогою перехресного запиту можна відобразити підсумки продажу для кожного міста за три обрані роки, як показано в таблиці нижче: · У запит додати поля "Прізвище", "Дисципліна", "Оцінка", "Курс". · Виконати команди "Запрос=>Перекрестный". · В рядочку "Перекрестная таблица" стовпчика "Прізвище" вибрати "Заголовки строк". · В рядочку "Перекрестная таблица" стовпчика "Дисципліна" вибрати "Заголовки столбцов". · В рядочку "Перекрестная таблица" стовпчика "Оцінка" вибрати "Значение". · В рядочку "Групповая операция" стовпчика "Оцінка" вибрати "Avg" (середнє значення). · В рядочку "Условие отбора" стовпчика "Курс" ввести 1.
19. Вивести на екран відомості про результати сесії з певної дисципліни студентів певної групи (запит з параметром). Прізвище, ім'я та по-батькові вивести у скороченому варіанті - Прізвище та ініціали. · В першому стовпчику запиту треба написати вираз, який перетворює повні ім'я, прізвище та по батькові студента на прізвище та ініціали. Вираз виглядає наступним чином:
Прізвище студента: [Відомості про студентів]![Прізвище] & " " & Left([Відомості про студентів]![Ім'я];1) & "." & Left([Відомості про студентів]![По батькові];1) & "."
Завдання 3: 1. За кожним із запитів у попередньому завданні створити звіт. 2. Відредагувати звіт додавши заголовок. 3. Результати роботи з базою даних слід вмістити у звіт про виконання лабораторних робіт. У MS Access є можливість експортувати інформацію до текстового редактора MS Word. Для здійснення експорту вмісту таблиці необхідно виділити таблицю та виконати наступні дії:
Сервис => Связи с Office => Публикация в MS Word
Аналогічно здійснюється копіювання запитів, звітів. Методичні вказівки: Основним призначенням звіту є відображення результатів запиту як на екрані, так і з можливістю їх друку на папері. 1. Створення звіту за допомогою майстра: Звіти створюються при виборі значка Reports (Звіти) у списку Objects (Об'єкти) вікна бази даних шляхом натиску кнопки New (Створити новий) на панелі інструментів. На екрані з'являється діалогове вікно "Новий звіт", де пропонується вибрати потрібний майстер.
Рис.1. Діалогове вікно "Новий звіт"
|