Обробка результатів вимірювань
1. Обчислити для кожного кільця значення квадратів їх радіусів і результати занести до таблиці. 2. 3. Вибрати на координатній осі абсцис довільний інтервал 4. Згідно формули (4) коефіцієнт α; дорівнює тангенсу кута нахилу цієї прямої до осі m. Обчислити значення цього коефіцієнта за формулою
5. За формулою (5) визначити радіус кривизни лінзи. 6. Оцінити похибку величини, порівнявши отриманий результат із паспортним значенням R, і записати кінцевий результат.
Контрольні запитання 1.У чому полягає явище інтерференції світла? 2.Зависати і пояснити умови максимумів і мінімумів світла у випадку інтерференції когерентних променів. 3.Докладно пояснити як утворюються інтерференційні кільця Ньютона. 4.Як зміниться картина кілець Ньютона при розгляданні їх у прохідному світлі? 5.Чому інтерференційна картина зникає при збільшенні віддалі між лінзою і пластинкою? 6.Чому радіус кривизни лінзи повинен бути великим? 7.Чому під час виконанні експерименту промені повинні падати перпендикулярно до нижньої пластинки? 8.Де густіше розміщені інтерференційні кільця – в центрі чи на периферії? Чому? 9.Вивести і пояснити формули для радіусів світлого і темного інтерференційних кілець Ньютона. Лабораторна робота № 5.3 Вивчення дифракції світла Мета роботи: 1) перевірити метод зон Френеля у випадку дифракції світла на щілині; 2) визначити довжину світлової хвилі за допомогою дифракційної решітки.
|