Наслідки репресій для України.
До початку 30-х років у республіці було насильницьки колективізовано 90 000 господарств, а всього за роки колективізації - 200 тисяч. 850 000 непокірних селян опинилися у віддалених районах Кольського півострова та Сибіру.
Висновок Розпочате з середини 20-х років наругу над честю і самим життям співвітчизників тривало з найжорсткішою послідовністю кілька десятиліть. Тисячі людей були піддані моральним і фізичним катуванням, багато хто з них винищені. Життя їх сімей і близьких була перетворена у безпросвітну смугу принижень і страждань. Сталін і його оточення привласнили практично необмежену владу, позбавивши радянський народ свобод, які були даровані йому в роки революції. Масові репресії здійснювалися здебільшого шляхом позасудових розправ через так звані особливі наради, колегії, «трійки» і «двійки». Однак і в судах зневажалися елементарні норми судочинства. Відновлення справедливості, розпочате XX з'їздом КПРС, велося непослідовно і, по суті, припинилося у другій половині 60-х років. Сьогодні ще не підняті тисячі судових справ. Пляма несправедливості до цих пір не знято з радянських людей, невинно постраждалих під час насильницької колективізації, підданих висновку, виселених з сім'ями у віддалені райони без засобів до існування, без права голосу, навіть без оголошення терміну позбавлення волі. 2 Особисто ж моя думка з цієї теми вкрай негативно, тому що насильство породжує насильство, і не будь тієї смерті Сталіна, ще невідомо в що б перетворилася наша країна. І нам напевно ніколи не зрозуміти того, для чого ж все-таки це робилося? У яких цілях?! Доводиться лише здогадуватися, і дивитися в майбутнє і думати, що такого жаху ми і наші діти ніколи не зазнають.
Додатки
Список використаної літератури: 2. Бугай Н.Ф. 20 - 40-е роки: депортація населення з території Європейської Росії // Вітчизняна історія. 1992. № 4 3. Гойченко Д. Д. Крізь розкуркулення і Голодомор. Свідчення очевидця. М.: Російський шлях, 2006. 4. Земсков Ст. Н. До питання про репатріацію радянських громадян. 1944-1951 роки // Історія СРСР. 1990. № 4 5. Земсков Ст. Н. Доля «куркульської посилання» (1930-1954) // Вітчизняна історія. 1994. № 1. 6. Медведєв Ж. А. Сталін і єврейська проблема: Новий аналіз. - М.: // «Права людини», 2003. - 288 С.. 7. Попов В. П. Державний терор в радянській Росії. 1923-1953 рр..: Джерела та їх інтерпретації // Вітчизняні архіви. 1992. № 2
|