Лабораторна робота № 2. Дослідження точки рівноваги на стійкість.
1. Перетворити числа між системами числення, вказаними у завданні. Детально розписати та пояснити процес перетворення. 2. Перетворити IP-адресу в двійкову систему числення. 3. Перетворити маску в двійкову систему числення. 4. Визначити мережево (вузлову) частину. 5. Пояснити розрахунки. Варіанти індивідуальних завдань Таблиця 1
Контрольні запитання 1. З чого складається система числення? Назвіть основні системи числення. 2. Які алгоритми перетворення чисел з десяткової системи числення у двійкову вам відомі? 3. Які основні правила перетворень шістнадцяткових чисел у двійкові (і навпаки)? 4. Як перетворити двійкове число в десяткове? 5. Як перетворити шістнадцяткове число в десяткове (і навпаки)? 6. Дайте визначення та склад IP-адреси. 7. Як представляється IP-адреса? 8. Для чого використовуються IP-адреси? 9. Що таке маска підмережі? Для чого вона використовується? 10. Як визначити мережеву частину IP-адреси?
Лабораторна робота № 2. Дослідження точки рівноваги на стійкість. Мета: навчатися застосовувати критерії Рауса-Гурвіца і Л’єнара-Шипара.
Завдання: за даними Вашого варіанту: 1. Знайти координати точки рівноваги у MathCad: а) методом оберненої матриці; б) за допомогою функції lsolve; в) за допомогою обчислювального блоку Given/Find. 2. Дослідити систему на стійкість двома критеріями: Рауса-Гурвіца і Л’єнара-Шипара. Результати порівняти. При застосуванні зазначених критеріїв використати функцію виділення підматриць (submatrix(A,ir,jr,ic,jc) – повертає підмасив, що складається зі всіх елементів, що містяться в рядках з ir по jr і стовпцях з ic по jc масиву A).
У звіті навести умову задачі, обчислення за кожним з методів (з поясненням використаних інструментів того ПЗ, який обрано Вами для обчислень), висновок. У висновку оцінити доцільність (зручність) використання кожного застосованого методу розв’язання систем лінійних рівнянь та кожного застосованого методу дослідження стійкості точки рівноваги.
Варіанти систем запозичено з
|